Novinka

24/3 Nedělní Jeden svět ve znamení VR a zvířecích práv

Pátý den Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět je tu. Kromě Prahy dnes festival probíhá také v Mladé Boleslavi, Polici nad Metují, Karlových Varech, Plzni a v Brně

Pokud vyhledáváte alternativu za promítání v kinosálech, v neděli můžete navštívit soutěž imerzních filmů v Galerii Lucerna. Po nasazení brýlí můžete zažít například Desetihodinové okno s projektem, který tematizuje zneužívání omamných látek, prolomit hranice mezi světy živých a zemřelých s projektem Vznášet se s duchy nebo zkoumat vrstvy vzpomínek a melancholie v imerzním díle Texada. V prostoru se bude pohybovat asistenční tým, který vám pomůže a poradí. Vstupné probíhá v jednotlivých blocích od 13:00 do večerních hodin. 

Hledět k aleji štěstí můžete se stejnojmenným snímkem od 15:00 ve Velkém sále kina Světozor. Film, který přibližuje perskou a íránskou uměleckou komunitu představí jeho režisérka a po skončení bude následovat debata. Milovníkům psů můžeme doporučit také projekci snímku Psi jsou taky lidi, která začíná od 18:00 taktéž ve Velkém sále kina Světozor. Snímek otevírá oddechovou formou téma zvířecích práv i toho, zda-li naše mazlíčky svou závislostí neutlačujeme. 

I dnes pokračuje rodinný program v rámci Jeden svět pro rodiny, který je otevřený nejmenším návštěvníkům. Od 15:00 proběhne v kině Ponrepo projekce snímků Daleko od rodiny, Skejtuj! Nebo filmu Dívka s mosaznými kroužky. Po uvolněné projekci naváže workshop. 

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program. Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma.  

Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce.

Foto: Lukáš Bíba