Skupinka dospělých a dětí se tlačí před mobilem a usmívají se.
Novinka

27/3 Středeční program přinese Šamanův příběh i izolovaný kmen v Amazonii

Festival jeden svět neztrácí dech ani během osmého dne. Vyrazit můžete na filmové projekce, ponořit se do virtuální reality nebo si vybrat z jednoho z 96 nabízených snímků či 10 projektů ve VR.

Středeční program šestadvacátého ročníku festivalu Jeden svět nabízí pestré možnosti, jak strávit odpoledne či večer. Poznat šamana, který přešel celé Rusko, aby v Moskvě vymítil ďábla z Vladimira Putina, můžete ve snímku Šamanův příběh. Film ve středu od 20:30 ve velkém sále kina Lucerna osobně představí režisérka Beata Bashkirova. 

V roce 2015 se v západní Amazonii oddělila skupina domorodého obyvatelstva od části svého kmene. Organizace na jejich ochranu FUNAI vyslala třicet zaměstnanců, aby je našli a navázali s nimi humanitární kontakt. Poutavý příběh přiblíží projekce snímku Nejsme MY a ONI v kině Evald od 19:45. 

Pražské i krajské kinosály během 26. ročníku naposledy naplní také dětmi a studenty, a to v rámci projekcí projektu Jeden svět na školách. Audiovizuální portál projektu, který cílí na rozvoj kritického myšlení u mladých lidí, využívají ¾ základních a středních škol v Česku. Populární projekce doprovodily aktivní debaty s filmovými hosty i hostkami, webináře pro vyučující či semináře.   

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program. Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma.  

Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce.