Záběr z animovaného filmu. Ruce, které drží dva papírky. Za dveřmi stojí člověk a kouká na ně.
Novinka

23/3 Jeden svět v sobotu potěší děti i dospělé

Čtvrtý den Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět je tu. V Praze projekce pokračují až do 28. března. Festival letos představí devadesáti šesti celovečerních filmů a deseti snímků ve virtuální realitě, kromě oceňovaných snímků se můžete těšit také na světové premiéry.

Projekce pro děti

Letos myslí Jeden svět také na dětské publikum. V kategorii Jeden svět pro rodiny představuje filmy, v nichž mají děti možnost seznámit se s příběhy vrstevníků a vrstevnic z celého světa. Projekce jsou rozdělené podle vhodnosti věku dětí.

Filmové pásmo č. 1 (8+) 

Filmové pásmo č. 2 (11+)

Filmové pásmo č. 3 (14+)

Právě dnes můžete zajít na projekci, která začíná v 15:00 v kině Ponrepo. Těšit se v sekci můžete na snímky Můj neslyšící brácha, Dívka z mosaznými kroužky nebo Dokážu to! Ti nejmenší se mohou po projekci těšit na speciální workshop

Filmové premiéry

Ani v sobotu nebude nouze o české filmové premiéry. Poprvé se ve velkém sále kina Lucerna od 20:30 představí očekávaný snímek Hranice Evropy režisérky Apoleny Rychlíkové, který poukazuje na nerovnosti na evropském pracovním trhu. Neméně lákavou je premiéra snímku Všichni lidé budou bratři od 20:00 ve velkém sále kina Atlas, který se nápaditým způsobem zaměřuje na osobnost Alexandra Dubčeka. Snímek doprovodí režisér Robert Kirchhof. 

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program. Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma.  

Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce.