Dům Kočárovna v podvečer, Suchdol
Novinka

Pražské ozvěny Jednoho světa vylákají diváky z centra na předměstí

Pražské ozvěny festivalu Jeden svět nechají divákům a divačkám dveře do kinosálů otevřené i po skončení hlavní části programu.

Od úterý 2. do středy 24. dubna 2024 se v suchdolském Komunitním centru Půda můžete těšit na snímky Hranice, Bílý anděl a další.

Šestadvacátý ročník festivalu nabídne prodlouženou dobu filmových promítání. Zatímco jeho ústřední část začíná již 20. března, Pražské ozvěny budou pokračovat až do 24. dubna. Program Jednoho světa se během nich netradičně přenese mimo centrum Prahy, konkrétně na Suchdole. Místní promítači pro vás budou mít připravený svůj vlastní výběr filmů podobně, jako během promítání v českých regionech.

„Chceme nezapomenutelný zážitek potkávání, poznávání a otevírání obzorů občanské angažovanosti přiblížit i těm, kteří by se ze Suchdola do středu města nedostali,” přibližuje první z míst organizátorka Věra Štěpánková. Na Suchdole budou projekce probíhat na dvou místech – většina z nich v Komunitním centru Půda, závěrečné promítání se odehraje v Kočárovně. „Velkou péči věnujeme také výběru těch co možná nejlepších a nejkvalifikovanějších debatérů,” doplňuje kolegyně Adriana Skálová. Projekce lákají na jednotné vstupné 120 Kč. 

 

Projekce

Do selekce suchdolských ozvěn si organizátoři vybrali celkem pět snímků napříč filmovými kategoriemi. Přímo v Kulturním centru Půda se odehrají čtyři z nich.

  • Úterý 2. dubna, 19:00 – Tady Havel, slyšíte mě?

  • Pondělí 8. dubna, 19:00 – Kdo, když ne my?

  • Neděle 14. dubna, 18:00 – Hranice

  • Středa 17. dubna, 19:00 – Bílý anděl

 

Doprovodná akce s projekcí

  • V neděli 21. dubna se projekce přesunou do vábivých prostor Kočárovny, kde v 18:00 začne projekce snímku Psi jsou taky lidi. Té bude od 16:00 předcházet doprovodná akce Kozí punk.
  • Po všech projekcích budou následovat besedy.

 

Adresa

Komunitní centrum Půda, Suchdolské náměstí 734/3, 4. NP
Kočárovna, Dvorská 1/3, Praha-Suchdol 

 

Kontakt

Web: https://praha-suchdol.cz/kc-puda/