Dům Kočárna v podvečer, Suchdol
Novinka

Pražské ozvěny Jednoho světa vylákají diváky z centra na předměstí

Pražské ozvěny festivalu Jeden svět nechají divákům a divačkám dveře do kinosálů otevřené i po skončení hlavní části programu. Projekce vybraných filmů budou probíhat od úterý 2. do středy 24. dubna 2024 v galerii Pragovka a v suchdolském Komunitním centru Půda.

Šestadvacátý ročník festivalu nabídne prodlouženou dobu filmových promítání. Zatímco jeho ústřední část začíná již 20. března, Pražské ozvěny budou pokračovat až do 24. dubna. Program Jednoho světa se během nich netradičně přenese mimo centrum Prahy, konkrétně na Suchdol a do Pragovky. Místní promítači pro vás budou mít připravený svůj vlastní výběr filmů podobně, jako během promítání v českých regionech.

„Chceme nezapomenutelný zážitek potkávání, poznávání a otevírání obzorů občanské angažovanosti přiblížit i těm, kteří by se ze Suchdola do středu města nedostali,” přibližuje první z míst organizátorka Věra Štěpánková. Na Suchdole budou projekce probíhat na dvou místech – většina z nich v Komunitním centru Půda, závěrečné promítání se odehraje v Kočárovně. „Velkou péči věnujeme také výběru těch co možná nejlepších a nejkvalifikovanějších debatérů,” doplňuje kolegyně Adriana Skálová. Projekce pro veřejnost budou za jednotné vstupné 120 Kč, školní pak za 80 Kč.

Projekce se v rámci Ozvěn odehrají také v ikonických prostorách galerie Pragovka. “Cílíme především na její nejbližší okolí, tedy obyvatele a školy z Prahy 9, a nevyhnutelně na výtvarnou scénu,” nastiňuje  artdirectorka Veronika Přikrylová a nabízí i další důvod, proč do Vysočan vyrazit: “V čase konání Ozvěn budou v galerii probíhat čtyři výstavy s doprovodným programem.” Vstupenku na film z hlavního programu zakoupíte za 150 Kč, kratší snímky ze sekce Jeden svět na školách nabídne Pragovka se sníženým vstupným 80 Kč.

Informace o programu a vstupném budou brzy doplněny na našem webu a webech organizátorů promítání.

Suchdol

Komunitní centrum Půda, Suchdolské náměstí 734/3, 4. NP
https://praha-suchdol.cz/kc-puda/
Kočárovna, Dvorská 1/3, Praha-Suchdol

Pragovka

34a, Kolbenova 923, Vysočany
https://x.pragovka.com/cs/pragovka-gallery

Foto: Toni Laznik