Pražské ozvěny

Spolek Suchdol sobě působí v městské části Praha-Suchdol od roku 2005. Na počátku bylo hlavní náplní obnovování tradičních a vytváření nových setkání – posvícení, masopust, pálení čarodějnic apod. spolu s ochotnickým divadlem a pořádáním výstav místních umělců.

Ozvěny festivalu Jeden svět proběhnou v Suchdole od 2/4 do 21/4

Se vznikem dalších spolků na Suchdole jsme se začaly orientovat zejména na akce spíše vzdělávacího charakteru – besedy, workshopy apod. Rády samy objevujeme, a i ostatním pootvíráme, nové oblasti, aby se naše obzory rozšířily. 

Zorganizovat na Suchdole promítání jednosvětových dokumentů byl náš dlouhodobý sen, který se letos, díky vzniku Pražských ozvěn, dočkal naplnění.  

Velkou motivací pro konání ozvěn u nás na Suchdole byl mimořádný zájem naší Základní školy Mikoláše Alše o školní projekce, kterých se budou účastnit všechny třídy 2. – 8. ročníku, a samozřejmě podpora městské části, díky níž se promítání mohou konat v sále Komunitního centra Půda a závěr pak v jedinečném, trochu punkovém, prostředí Kočárovny v areálu Brandejsova dvora. 

Poslední dny před projekcí trávíme různými organizačními záležitostmi – od korespondence s debatujícími až po přípravu vstupenek a hlasovacích lístků. 

Už se moc těšíme na všechny návštěvníky – jak ty nejmenší při školních projekcích, tak i ty dospělé při veřejných projekcích s následnými debatami. Jste k nám srdečně zváni.

 

Projekce

Do selekce suchdolských ozvěn si organizátoři vybrali celkem pět snímků napříč filmovými kategoriemi. Přímo v Kulturním centru Půda se odehrají čtyři z nich.

Úterý, 2. dubna, 19:00 Tady Havel, slyšíte mě?

Pondělí, 8. dubna, 19:00 Kdo, když ne my?

Neděle, 14. dubna, 18:00 Hranice

​Středa, 17. dubna, 19:00 Bílý anděl

Po všech projekcích budou následovat besedy.

 

Doprovodná akce s projekcí

Neděli 21. dubna, prostor Kočárovny


16:00 doprovodná akce Kozí punk.
18:00 Psi jsou taky lidi

 

Kontakt

SUCHDOL SOBĚ, z.s.
Věra Štěpánková a Adriana Skálová
e-mail: suchdol.sobe@atlas.cz 
mobil: +420 721 681 681
facebook.com/SuchdolSobe

 

Adresa

Komunitní centrum Půda, Suchdolské náměstí 734/3, 4. NP
Kočárovna, Dvorská 1/3, Praha-Suchdol

 

Vstupné

Vstupné na projekci činí 120 Kč. Kapacita je omezena. 
Vstupenky je možno zakoupit na místě v hotovosti nebo předem převodem na účet, napište na e-mail: suchdol.sobe@atlas.cz, o jaké představení a počet vstupenek máte zájem, podle Vaší preference Vám pošleme variabilní symbol a číslo účtu nebo QR kód. Zaplacené vstupenky pro Vás budou připraveny k vyzvednutí před začátkem projekce. Po každém promítání bude následovat diskuse.