Starší muž z Indonésie má na sobě brýle, které mu měří dioptrie. Kouká do kamery.
Novinka

Na platformu Jeden svět online přidáváme nové filmy

Dvacet pět let zpátky touto dobou už bylo po prvním ročníku festivalu Jeden svět. Tyto významné půlkulatiny jsme se rozhodli připomínat v průběhu celého roku. Naší snahou je dát všem divákům možnost znovu prožít ty nejvýznamnější okamžiky festivalu a zároveň přiblížit širšímu publiku filmy, které se během uplynulých let na festivalu objevily.

Na naší videotéce Jeden svět online jsme už v průběhu zimy přidali sekci 25 let Jednoho světa, ve které jsou dostupné dokumentární snímky, jež odrážejí vývoj společnosti a zásadní události posledních čtvrtstoletí. Těší nás, že tato sekce získala mezi diváky velký ohlas, a proto jsme se rozhodli přidat do nabídky další zajímavé filmy.

Mezi nově přidané snímky patří například Způsob zabíjení, který nám přibližuje období války ve Vietnamu a konfrontuje nás se šokujícími záběry a příběhy lidí, kteří se ocitli v jejím epicentru. Dalším filmem je Podoba ticha, který se zaměřuje na problematiku hudební terapie a její využití při léčbě těžkých psychických poruch. Dokument Po arabském jaru nám poskytuje nahlédnutí do událostí, které následovaly po arabských revolucích a mapuje jejich dopad na politickou situaci v daných zemích. A konečně film Loď Sea-watch 3, který představuje příběh posádky lodě, která zachraňuje uprchlíky v Středozemním moři a snaží se upozornit na humanitární krizi.

Jsme rádi, že můžeme nabídnout tyto zajímavé dokumenty, které posouvají hranice a otevírají diskuzi o důležitých společenských a politických tématech. Věříme, že si je diváci Jeden svět online oblíbí stejně jako desítky dalších filmů dostupných na naší platformě