Lucerna, plný kinosál.
Novinka

22/3 Třetí den Jednoho světa ve znamení Havla i ping pongu

Jeden svět dnes oficiálně začíná v Karlových Varech, Plzni a Polici nad Metují. V Praze přichází třetí den festivalu, na kterém se celkem představí 96 dokumentárních a hraných snímků s lidskoprávní tematikou. V hlavním městě můžete vyrazit také na expozici deseti snímků ve virtuální realitě.

Premiéra

Očekávanou událostí je vyprodaná projekce snímku Tady Havel, slyšíte mě? od 20:00 v Kině Lucerna. Film, který nastiňuje poslední roky života Václava Havla, na pódiu přivítají režisér Petr Jančárek a ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.

Premiéra čeká také snímek Pingpongová rodina z mezinárodní soutěže. Film o pingpongové komunitě na předměstí norského Osla naznačuje, že díky sportu lze navazovat silná přátelství a tvořit svébytnou komunitu. Do Bio Oko jej ve 20:30 doprovodí režisér Åsmund Hasli. 

Doprovodný program, expertní debaty a filmové pitvy

Bohatý bude také doprovodný program složený z expertních debat. V kině Ponrepo začne v 18:00 projekce snímku Květ Burití, který oživuje pohnutou historii kmene Krahô, žijícím v srdci amazonského pralesa. Debatovat po skončení projekce budou festivalová dramaturgyně Kamila Dolotina a filmový kritik Martin Pleštil, více informací k debatě zde. Lákavá může být také expertní debata k projekci snímku Hotel Metalurg, který se promítá od 18:30 v malém sále Kina Světozor, kterou povedou lidskoprávní specialistka na půdě OSN Blanka Šimůnková a moderátor Václav Uher.

Festivalová místa

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Přehled kin naleznete zde.

Vstupenky

Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma. Vstupenky najdete v kinech, v síti GoOut nebo přímo v jednom z festivalových stánků v Lucerně, kině Pilotů nebo v Městské knihovně. Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce.

Program

Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program.