Novinka

V Olomouci nejen na filmy. Festival nabídne i bohatý doprovodný program

Olomoucký Jeden svět zaplní příští týden nejen promítací místa, ale večer i bary a kluby.

Na každý den od pondělí 27. března do soboty 1. dubna je připraven večerní koncert. V rámci festivalového týdne proběhnou i debaty či výstava zaměřená na svědectví sexuálně zneužitých osob.

Mezi další doprovodný program patří středeční Rychlokurz znakového jazyka, který proběhne od 15:30, opět ve Skautském institutu. Od 16:30 se v Divadle na cucky rozjede Dílna malého novináře, při které si naši nejmenší mohou vyzkoušet práci redaktora a natočit si svou vlastní reportáž. Tu povede novinářka z Českého rohlasu Michaela Vetešková a je nutné si předem rezervovat místo na produkce@jedensvetolomouc.cz.

V pondělí po zahájení a projekci filmu Kuciak: Vražda novináře zahraje v Jazz Tibet Clubu žánrově rozmanitá kapela Hele! V úterní večer se Jeden svět přesune do nedávno otevřeného olomoucké klubu Variace na Horním náměstí, aby zde zahrála olomoucká kapela The Middle of the Sandwich. Mladá studentská kapela zahraje i kousky ze svého chystaného debutového alba, které vyjde na podzim tohoto roku.

Největší kapelou, která letos ozvláštní olomoucký festival je Lesní zvěř. Hudební trio, jehož členové působí v kapelách jako jsou Tata Bojs nebo Kašpárek v Rohlíku, zahraje ve čtvrtek 30. března v Jazz Tibet Clubu. Vstupenky na koncert budou k dostání na místě, jedna za 100 korun. Čtrvteční koncert je jedinou placenou částí olomouckého doprovodného programu. Všechny ostatní koncerty, debaty či výstavy jsou zdarma.