Na fotce jsou mladí lidé, kteří protestují s bannery proti klimatické krizi. Na banneru je namalovaná Země a nápis – už to trochu přihořívá.

Týden pro klima

Zpřístupnili jsme zdarma online tři vybrané dokumenty na téma životního prostředí a ekologie.

Festival Jeden svět si jako jeden ze svých cílů stanovil udržitelnost organizace festivalu a zpřístupňování důležitých environmentálních témat veřejnosti.

V rámci akce Týden pro KLIMA jsme zpřístupnili 3 vybrané dokumenty na platformě Jeden svět online zcela zdarma. Divačky a diváci zde najdou dokumentární snímky, které na téma životního prostředí a ekologie nahlížejí z mnoha úhlů. Doporučujeme například nový snímek Incendios o ničivých požárech v Bolívii, Čas lesů o klesající diverzifikaci lesů, film o produkci a distribuci potravin 10 miliard – co máte na talíři, nebo například dokument o komunitě žijící v subarktické Kanadě, která na vlastní kůži denně zažívá, jak těžké může být obstarat nejzákladnější zemědělské produkty. 

 A jak filmy sledovat? Stačí jít na www.jedensvetonline.cz, přihlásit se/nebo registrovat, vybrat si film, kliknout na "využít voucher" a zadat kód proklima. Poté se vám otevře databáze všech filmů, z kterých si 3 můžete pustit zdarma. Voucher platí po dobu konání akce a to od 12. do 18. září 2023. 

Zúčastnit se můžete i akcí, které probíhají po celé České republice. Nebo můžete některou sami uspořádat! Více informací se dozvíte zde