Na snímku jsou zachyceni muži v zimních bundách zády k nám a jeden z nich drží v náručí dítě, které se dívá směrem k nám a má v ruce nakousané jablko.
JS online

Vybrané festivalové hity nyní online

Na platformě Jeden svět online jsou nyní k dispozici tři nové snímky, které měly během festivalu velký divácký úspěch.

Pokud vám během festivalu unikl některý z promítaných filmů nebo se rádi na některý podíváte znovu, můžete navštívit platformu Jeden svět online. Tam budeme postupně přidávat další dokumentární pecky z letošního festivalu. Nyní se můžete podívat na první tři divácké hity.  

Prvním je zahajovací snímek Překonat temnotu, který dokumentuje ruskou invazi na několika místech Ukrajiny, která trpí pod agresí nesmyslné války. Na příbězích běžných lidí snímek ilustruje nejen každodenní válečné problémy velké části obyvatelstva Ukrajiny, ale i hloubku jejich odhodlání.

Pokud máte chuť cestovat po světě, doporučujeme film Ženy za volantem. Dvě kamarádky z Velké Británie vyrazily na roadtrip po proslulé Pamírské dálnici, která se vine skrz Kyrgyzstán, Uzbekistán a Tádžikistán, aby zjistily, jak se v těchto zemích žije ženám.

Do asi trochu jiného světa se dostanete i skrze dokument Pornfluenceři. Nico a Jamie jsou mladý pár z Německa, který se živí natáčením amatérských pornovideí. Jejich kontroverzní profese jim zajišťuje zdánlivě pohádkový život v daňovém ráji.

Na další snímky z Jednoho světa se můžete těšit i po zbytek roku, kdy je budeme postupně přidávat. Ve videotéce najdete i výběr těch nejlepších z uplynulých ročníků, včetně speciální retrospektivy k 25 letům, které festival letos slaví.