Dvě děti plavou večer v široké řece
Novinka

28/3 Festival Jeden svět ve čtvrtek vyvrcholí

Dnes vyvrcholí 26. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Kromě slavnostního zakončení se můžete těšit na pestrý výběr filmů i doprovodného programu.

Festival vrcholí ve velkém sále kina Lucerna slavnostní zakončení Jednoho světa a předání festivalových cen. Přihlášené filmy letos soutěžily hned v několika kategoriích. Kromě české a mezinárodní soutěže přijmou ceny filmy také od poroty Václava Havla, regionální, studentské, dětské a divácké poroty. Ocenění udílí poroty také VR projektům či debatujícím, které ocení nadační fond Abakus. 

Lákají také denní a večerní projekce. Naposledy můžete vyrazit do Galerie Lucerna na expozici imerzních filmů, kde si můžete vybrat z 10 různorodých projektů. Kino Světozor láká například na snímky extremisti.br v 16:00 nebo Queer kemp od 15:30, kino Atlas přivítá od 17:30 delegaci českého snímku Jiříkovo vidění. Pestrou komorní debatu očekáváme také v Evaldu od 19:45 po projekci snímku Únos nevěsty

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program. Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma.  

Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce. Po skončení festivalu mohou diváci a divačky vybrané snímky shlédnout na platformě Jeden svět online.