Snímek z filmu Incendios. Dobrovolníci a hasiči jdou spáleništěm pralesa.
Promítej i ty!

Hořící pralesy a klimatická změna

Na platformu PIT jsme přidali nový film a každý měsíc se můžete těšit na další filmy.

Byl pozdní večer, první máj, promítač*ka se na web Promítej i ty! podíval*a a uviděl*a nový film! Přidali jsme totiž snímek, který bodoval na letošním festivalu Jeden svět Incendios.

Režisér Martin Trabalík bere diváky*čky do Bolívie a pozoruje ničivé požáry, které zemi sužují a sleduje skupinu dobrovolných hasičů, která dělá, co může, aby oheň udržela na uzdě. Nestojí však pouze proti přírodnímu živlu, ale především proti bezohlednému odlesňování. Snímek točil režisér dva měsíce a s hasiči strávil dva týdny předtím, než déšť požáry uhasil. Jaká je práce místních hasičů a jakou škodu požáry způsobují? Promítněte Incendios svým divákům*čkám a vydejte se s do první linie boje s ohněm mezi dobrovolné hasiče, kteří se stávají naléhavými mluvčími globální krize. Více o snímku najdete zde

Promítej i ty! je platforma, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy menšímu i širokému publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Ten vyjedná a zaplatí licence majitelům filmových práv a vy díky tomu můžete všechny dokumenty jednoduše a bez starostí stahovat a promítat, na zahradě sousedům, v letním kině kamarádům nebo třeba v kavárně, knihovně atd. atd., kdekoli komukoli. 

Do konce roku se také každý měsíc můžete těšit na nový snímek. Projekce si můžete naplánovat už nyní! V červnu přidáme snímek Máte zakázku o tzv. gig ekonomice. V červenci se můžete těšit na dva filmy, a to na vítěze Divácké ceny festivalu Jeden svět Severní proud, který sleduje cestu plastové lahve až za polární kruh. A na dokument oceněný Cenou regionální poroty Platón z  Belfastu o progresivním přístupu k výuce, který má ředitel katolické chlapecké školy v Belfastu.