Na stěně dobové plakáty s ženským tělem.
Novinka

25/3 Festival Jeden svět v pondělí přiblíží bodyshaming i WikiLeaks

Začíná šestý den Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Do festivalového tandemu se dnes přidávají také Netolice, Sušice a Krnov. V programu se letos představí 96 celovečerních filmů a 10 snímků ve virtuální realitě, poprvé diváky láká také výběr hraných filmů.

Téma bodyshamingu přiblíží světová premiéra českého dokumentárního snímku Tělo v mé hlavě, která začíná ve 20:30 ve velkém sále kina Lucerna. Urážky kvůli vzhledu, kritiku a ponižování přiblíží kromě režisérky Dagmar Smržové jeden z protagonistů, populární rapper Raego. Po projekci doporučujeme debatu za přítomnosti filmové delegace a psychologa Jana Kulhánka. 

Příběh mladého islandského hackera, který ve čtrnácti letech upoutal pozornost WikiLeaks, přiblíží světová premiéra snímku Nebezpečný kluk od 20:00 ve velkém sále kina Atlas. Film, který tematizuje riskantní byznys s tajnými informacemi, publiku přiblíží režisér Ole Bendtzen a vedoucí programu Jednoho světa Tomáš Poštulka. 
 
Pozornost poutá také snímek Nilin sen o rajské zahradě, jehož projekce začíná ve 20:30 v Bio Oko. Příběh íránské matky Lejly na pozadí nechvalně proslulého fenoménu dočasných manželství osvětlí režisérka Niloufar Taghizadech spolu s moderátorkou Lenkou Lovicarovou. 

Festivalu je otevřená většina pražských kin včetně Světozoru, Kina Lucerna, Kina Pilotů, Bio Oko, Atlas či obou kinosálů Městské knihovny v Praze. Cena základní vstupenky je na projekce 130 korun, pro držitele karet ZTP je o polovinu levnější a asistenti mají vstup zcela zdarma. Kompletní program festivalu najdete na stránce www.jedensvet.cz/program

Vstupenky najdete v síti GoOut, na pokladnách kin nebo v infostánku v pasáži Lucerna (po–pá 14:00–21:00, so–ne 12:00–21:00) nebo v Městské knihovně (po–pá 17:30–21:00, so–ne 14:00–21:00). Další praktické informace najdete na této stránce.