Před budovou základní školy stojí na dvoře v řadě vedle sebe chlapci ve školních uniformách, připravení ke sprintu se svým učitelem, který je oblečený v obleku. Učitel i děti jsou plní nadšení a zaujetí.
JS online

Ty nejlepší snímky z Jednoho světa kdykoliv a kdekoliv

Créme de la créme – tak by se dal nazvat výběr filmů, které jsme nově umístili na naši celoroční VOD platformu Jeden svět online. Jde o sedm snímků, které během festivalu zaujali nejen diváky*čky, ale i porotce*kyně. Ve výběru najdete snímek o tom, jak se (ne)dá dělat nezávislá žurnalistika v  Rusku, dokumentární pohled na to, co způsobují požáry v  Bolívii, detektivní vyšetřování komu patří poklad nalezený na Krymu, časosběrný dokument o dětství a dospívání v  Afghánistánu, akční záběry z protestů v  Hongkongu, film o filozofii a výchově na katolické škole v  Belfastu, nebo intimní snímek z terapeutických sezení rodičů, jejichž děti trpí vážným duševním onemocněním. Výběr snímků najdete zde.  

„Jeden svět má v České republice více než dvacetiletou tradici a během této doby vyrostl v největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Dokumenty se v rámci Jednoho světa promítají v desítkách měst a vesnic po celé České republice a každý rok je zhlédne přibližně sto tisíc diváků a divaček, včetně tisíců studentů a studentek středních škol. V minulém roce, kdy se festival kvůli pandemii nemohl konat v kinech, spustil Jeden svět celoročně fungující online platformu Jeden svět online, distribuční kanál s desítkami festivalových dokumentárních filmů, na který můžete zavítat kdykoliv a odkudkoliv z České republiky,“

říká dramaturgyně festivalové distribuce a koordinátorka projektu Promítej i ty! Kristýna Genttnerová.