Novinka

Jeden svět v Hradci Králové zavítá i do evangelického kostela

Seznam projekčních prostor letos opět rozšíříme o jedno místo ve městě. V předchozích letech jsme expandovali do sauny NUUK nebo třeba ve vodní elektrárně Hučák.

Letos zavítáme do evangelického kostela, kde proběhne projekce snímku Polské modlitby o Antekovi, polském chlapci, který si klade za cíl zbavit Polsko homosexuální kultury a jehož hodnotový systém změní až láska. Po projekci bude následovat debata s novinářem a publicistou Filipem Harzerem, který se situací v Polsku profesně zabývá.

Diváci se mohou těšit na atmosferický prostor, který skvěle doplní téma filmu Polské modlitby. Ten pojednává o Antekovi, polském mladíkovi a členovi radikální části polské katolické církve. Časem se ale zamiluje a jeho světonázor se začíná měnit. Z muže, který chce zakázat potraty a stát se knězem vzniká liberál, který chodí na pochody za podporu LGBT+ komunity a stává se vokální zastáncem ženských práv. Celý obrat je nejen ve filmech unikátní, ale režisérka Hana Nobis uvádí, že v Antekovi od začátku natáčení viděla velký potenciál.

Chceme poděkovat panu faráři Tomáši Vítkovi a Evangelické církvi za podporu a vřelé přivítání festivalu ve svém kostele.