Na podiu stojí Igor Blaževič s cenou a kyticí v ruce. Za ním je na projekčním plátnu snímek z vítězného filmu.
Ocenění

Cenu za nejlepší režii v Mezinárodní soutěži získal film Myanmarské deníky

Režie: The Myanmar Film Collective
Plaketu od Milana Fridricha přebírá Igor Blaževič, senior advisor Prague Civil Society a zakladatele festivalu Jeden svět.

Mezinárodní porota udělila Cenu poroty Mezinárodní soutěže za nejlepší film, Cenu poroty Mezinárodní soutěže za režii a Zvláštní cenu poroty Mezinárodní soutěže. Vybírala z celkem 10 snímků, které vynikají svým autorským rukopisem a přinášejí svědectví o stavu lidských práv.

V porotě Mezinárodní soutěže zasedla vedoucí filmového oddělení v Doc Society Shanida Scotland, filmový kritik a kulturní publicista Pavel Sladký a běloruský režisér, jehož snímek Kuráž zahajoval loňský Jeden svět, Aliaksei Paluyan.

Cenu poroty Mezinárodní soutěže za režii získal The Myanmar Film Collective za snímek Myanmarské deníky. K ocenění porota říká:

„Zakrvácené tričko, přízračná přítomnost, těhotenský test, policejní krutost, útěk a motýl – tyto obrazy deseti odvážných filmařů nám ukázaly, jak žít, když je svoboda brutálně potlačována. Jejich fantazie, sny a ambice se mísí s realitou a stávají se jedním hlasem jejich národa. Svým rozhodnutím udělit cenu režijního týmu The Myanmar Film Collective vyzdvihujeme každého z režisérů. Svoboda a kreativita zvítězí.“