Jeden svět pro rodiny

Jeden svět myslí i na své malé publikum. V této kategorii představujeme filmy, v nichž mají děti možnost seznámit se s příběhy vrstevníků*vrstevnic z celého světa.

Ilustrační obrázek

V animovaném snímku poznáme Dívku s mosaznými kroužky z kmene Kajanů, obývajícího východní část Myanmaru. Ta má kvůli svým kulturním odlišnostem problém zapadnout ve škole. Ve vzdáleném Pákistánu i další dívka ve filmu Dokážu to! prožívá nesnáze, tentokrát kvůli neúspěchům ve fotbale. Její největší soupeřkou je totiž její sestra. Téma sourozenectví řeší i snímek Můj neslyšící brácha. Prostřednictvím vyprávění pětiletého chlapce se dozvídáme, jaké je žít v rodině s postižením. 

Ve filmu Daleko od rodiny sledujeme třináctiletou nadějnou gymnastku Nasťu z Kyjeva, která byla nucena kvůli válce opustit domov i rodinu. Blok pak uzavíráme v pozitivním duchu snímkem Skejtuj!, kde se parta kamarádů*kamarádek nehledě na zákazy nechce vzdát toho, co má nejradši.

Novinkou v této kategorii je projekce, která má za cíl přiblížit mladému publiku problémy současného světa. Dva krátké snímky nás seznámí s Afghánistánem, kde tvrdě vládne Tálibán a mimo jiné potlačuje práva žen a dívek. 

Tyto filmy jsou součástí dopoledních projekcí pro školy. Zhlédnout je však můžete i vy na Projekcích pro rodiny ve dnech 23.–25. 3. O festivalovém víkendu bude navíc prohlídka promítací kabiny a výtvarné dílny pořádané ve spolupráci s FreeCinema. 

Filmy pro nejmenší jsou dabované v českém znění bez titulků, blok pro starší má české titulky. Moderace mezi filmy a následný workshop jsou taktéž vedeny pouze v českém jazyce.

Filmy z kategorie Jeden svět pro rodiny

Další tematické kategorie