Program

Dvacátý šestý ročník Mezinárodního festivalu filmů o lidských právech Jeden svět se blíží. Uskuteční se od 20. března do 21. dubna ve 48 městech po celé České republice. V Praze festival proběhne od 20. do 28. března 2024. Letos poprvé pak bude zakončen ještě Ozvěnami Jednoho světa, které proběhnou od 2. do 24. dubna v galerii Pragovka a v komunitním centru Půda v Suchodole.

Kompletní program naleznete zde 5. března 2024, společně se spuštěním předprodeje. Dvacátý pátý ročník najdete v online Archivu Jednoho světa zde.

Těšíme se na vás v kinech.

Jeden svět vám letos představuje 80 dokumentárních filmů, 16 hraných filmů a 10 imerzních filmů ve 12 filmových kategoriích. Imerzní filmy bude možné zhlédnout v Galerii Lucerna. 

Všechny filmy uvádíme s českými titulky a jsou přístupné také pro anglicky mluvící. Výjimkou jsou projekce označené piktogramem R, které jsou pouze v českém znění bez titulků. Osm imerzních filmů je v anglickém jazyce, filmy 21–22 Čína a Bezútěšné nemají dialogy a jsou proto přístupné i pro neslyšící a nedoslýchavé. 

Součástí festivalu je debatní program – mimo standardní pofilmové debaty v programu najdete také další debatní formáty. 

Debaty se zahraničními hosty jsou tlumočeny do českého jazyka. Ve velkých sálech kin Lucerna a Světozor jsou debaty s českými i zahraničními hosty tlumočeny do českého i anglického jazyka. 

Od května 2024 budeme postupně zveřejňovat nejlepší filmy z letošního ročníku i to nejlepší z předchozích ročníků na platformě Jeden svět online (www.jedensvetonline.cz).