Regionální porota

Regionální porota se sestává ze dvou zástupců*zástupkyň, které nominovali naši regionální partneři. Nominovanými mohou být příznivci a podporovatelé Jednoho světa v daném městě. Porota je poté doplněna ještě o držitele titulu Zlatý promítač, který je udělován naší platformou: promitejity.cz. Vítězný film, který získá Cenu regionální poroty, bude zařazen do výběru dokumentů v programu Promítej i ty! v roce 2023.

Dagmar Kučerová

Je od roku 2006 ředitelka Městské knihovny Louny, která pod jejím vedením získala řadu ocenění. V knihovně založila projekty Třetí věkSpolek paní, dam a dívek podporující zapojení seniorů a seniorek do vzdělávání a do komunitního života. Funguje zde také sociálně terapeutická služba při kavárně Jeroným, centrum pro děti Klub(ovna) Luna a kulturní centrum v Pavilonu Josefa Fouska. Dagmar obnovila také provoz lounského letního kina. Je milovnicí filmu a divadla, pravidelně jezdí jako divačka na filmové i divadelní festivaly. Od prvního ročníku Jednoho světa v Lounech festival podporuje, otevřela mu dveře knihovny, kde se akce od prvního ročníku koná a Dagmar je jeho pravidelnou návštěvnicí.

Bob Prchal

Svoji promítačskou kariéru započal v roce 2001 v Městském kulturním středisku ve Vimperku, kde 6 let pracoval a odpromítal desítky filmů, tehdejší 35 mm technologií. V roce 2013 začal pracovat v Infocentru Toužim a když objevil platformu Promítej i ty! zapojil se do projekcí filmů Jednoho světa. Od té doby v rámci projektu odpromítali přes 40 snímků a jsou hrdi na titul Zlaté kino.

Alžběta Blahová

V současné době studuje český jazyk a literaturu a estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již na Gymnáziu v Uherském Hradišti se zapojovala do kulturních akcí ve škole i ve městě. Momentálně působí jako copywriterka pro festival Jeden svět v Uherském Hradišti a s ostatními dobrovolníky k němu chystá doprovodné akce. Jako marketingová koordinátorka se pracovně účastní Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Zajímá se o kulturní a společenské dění, ráda píše, fotografuje, účastní se filmových festivalů a promítá v Kině 35

Další poroty

Porota Mezinárodní soutěže

Porota Mezinárodní soutěže uděluje dvě ceny v kategorii Mezinárodní soutěž: Cenu poroty Mezinárodní soutěže za režii a Cenu poroty Mezinárodní soutěže za nejlepší film. V porotě zasedají významní filmoví experti*expertky ze zahraničí i Česka.

Porota Václava Havla

V kategorii Máte právo vědět uděluje porota Cenu Poroty Václava Havla za nejlepší film, který výjimečným způsobem přispívá k ochraně lidských práv. Zasedají v ní významní obránci a obránkyně lidských práv a světoví představitelé a představitelky nevládního sektoru či institucí.

Porota Jednoho světa interaktivně

Porota uděluje Cenu Jednoho světa interaktivně projektu virtuální reality s nejvýraznějším společenským dopadem v kategorii Jeden svět interaktivně. Hodnotí se využití moderní technologie a digitální narace pro šíření povědomí o lidských právech a jejich porušování. V porotě zasedají zástupci neziskových organizací, novináři*novinářky i experti*expertky v oblasti virtuální reality.

Regionální porota

Regionální porota se sestává ze dvou zástupců*zástupkyň, které nominovali naši regionální partneři. Nominovanými mohou být příznivci a podporovatelé Jednoho světa v daném městě. Porota je poté doplněna ještě o držitele titulu Zlatý promítač, který je udělován naší platformou: promitejity.cz. Vítězný film, který získá Cenu regionální poroty, bude zařazen do výběru dokumentů v programu Promítej i ty! v roce 2023.

Studentská porota

Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků a středoškolaček, kteří jsou zapojeni do programu Jednoho světa na školách. Ti pak hodnotí během festivalu nejlepší film z kategorie Jeden svět pro studentky a studenty. Vítězný film je vyhlášen na slavnostním zakončení a obdrží Cenu studentské poroty.

Divácká cena za nejlepší film

Diváci a divačky mohou volit svůj nejmilejší dokumentární film. Nejlépe hodnocený film pak získá Diváckou cenu. Hlasování probíhá přímo v kinech na tabletech. Ohodnotit film můžete označením jedné až pěti hvězdiček. Pět je nejvíce a jedna nejméně.

Divácká cena Nadačního fondu Abakus za mimořádnou debatu

Diváci a divačky vybírají pofilmovou debatu, která je nejvíce obohatila a mimořádně dobře doplnila promítaný film. Hlasování probíhá na tabletech nebo pomocí QR kódů u východu ze sálu kina.

Cenu podpořil nadační fond Abakus.