Jeden svět online

Jeden svět má v České republice více než dvacetiletou tradici a během této doby vyrostl v největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Dokumenty se v rámci Jednoho světa promítají v desítkách měst a vesnic po celé České republice a každý rok je zhlédne přibližně sto tisíc diváků a divaček, včetně tisíců studentů a studentek středních škol. Ani jemu se ale pochopitelně nevyhnula vlna pandemie, která nás všechny – kteří máme možnost připojit se k internetu – naplavila do virtuálního světa, za monitory našich počítačů a telefonů.

23. ročník festivalu Jeden svět se tedy částečně musel přesunout do online prostoru. To nás ale přivedlo k vytvoření něčeho, o co se s vámi velmi rádi dělíme: celoročně fungujícího distribučního kanálu s desítkami festivalových dokumentárních filmů, na který můžete zavítat kdykoliv a odkudkoliv z České republiky. Jeden svět online.

Pro začátek jsme pro vás vybrali ty nejlepší filmy z posledních 10 ročníků festivalu Jeden svět

 

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, některé mají navíc i anglické a jsou přehledně označené jako English friendly. Filmy letošního ročníku mají všechny české a anglické titulky. Protože se i v online prostoru snažíme o přístupnost pro všechny, vybrané dokumenty jsou opatřeny popisnými nebo barevnými titulky a také audiopopisem.

 

Ceny za projekce se liší na základě stáří daného dokumentu. Po zakoupení vám budou přístupné po dobu 48 hodin (vyjma streamů). K nákupu je nejprve potřeba se zaregistrovat. Na Jednom světě online v blízké době najdete také doprovodné materiály k vybraným filmům, rozhovory s filmaři a filmařkami nebo další zajímavé informace. Každou projekci můžete po zhlédnutí ohodnotit a během festivalu tak budete svými hlasy vybírat vítěze Divácké ceny.

Doufáme, že vás Jeden svět online bude bavit a než se zase setkáme v opravdových kamenných biografech, přejeme vám skvělý filmový zážitek z pohodlí domácího kina.