Konference KineDok: Úvodní session – Jak vytvořit promítací místo

Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha

Kino 35

Komunitní distribuční platforma KineDok pořádá v rámci East Doc Platform v Kině 35 Francouzského institutu v Praze mezinárodní konferenci s názvem Jak vytvořit promítací místo. Program pro veřejnost začíná 30. března v 11:00 a jeho součástí jsou prezentace manažerů a manažerek míst, jež pořádají kulturní akce a projekce v alternativních společenských prostorech, jako jsou kavárny, bary nebo galerie. Součástí konference je panelová diskuse, v níž se o své know-how podělí odborní hosté a hostky, jejichž zkušenosti přesahují rámec pořádání kulturních akcí v alternativních prostorech. Od 14:30 představí rakouská dramaturgyně Annelies Cuba aktivity kulturního centra Wienxtra zaměřené na mládež, polský filmový novinář Adam Kruk představí základy bádání o filmu v textu, Enikő Gyureskó z maďarského festivalu Verzio pohovoří o kurátorství a organizaci filmových programů a Matej Sotník se zaměří na specifickou práci, která stojí za produkcí a distribucí kreativních dokumentů.

KineDok je mezinárodní komunitní distribuční projekt Institutu dokumentárního filmu. Projekt je spolufinancován vládami Česka, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je prosazovat myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě. Tento projekt je podporován programem Kreativní Evropa MEDIA.

Debatující

Matej Sotník

Expert

Matej Sotník je producent a distributor zaměřený na autorské dokumenty. Je spoluzakladatelem a kreativním ředitelem distribuční společnosti FILM EXPANDED, která se věnuje inovativním distribučním strategiím.