Městská knihovna v Praze – velký sál
Mariánské nám. 1, Praha 1
English Friendly

Expertní debata k filmu Nilin sen o životě v rajské zahradě

S íránskou feministkou Pegah Moulana; moderuje Matouš Horčička.

Po expertních debatách bude probíhat hlasování o Diváckou cenu Nadačního fondu Abakus za mimořádnou debatu. 

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Matouš Horčička

Expert

Je absolventem magisterského oboru Blízkovýchodní studia na Katedře Blízkého východu na Filozofické fakultě UK se specializací na Írán. V současné době působí na KBV FF UK jakožto doktorand v oboru Blízkovýchodní studia. Odborně se zabývá především íránským ústavním systémem a právním přístupem Íránu k mezinárodní spolupráci.

V roce 2019 absolvoval semestrální studijní pobyt na Univerzitě Šahída Čamrána v Ahvázu. V roce 2020 pak v rámci studijního programu ERASMUS působil na University of Edinburgh po dobu jednoho semestru. V roce 2021 absolvoval měsíční stáž na Velvyslanectví České republiky v Teheránu.

Pegah Moulana

Expertka

Pegah Moulana je součástí íránské diaspory ve Spojeném království a od svých 11 let se věnuje problematice lidských práv, zejména vzdělávání v oblasti lidských práv po celém světě, konktérně jejich právním rámcům.

Aktivně se angažovala v hnutí Woman Life Freedom v Česku a od roku 2021 žije v exilu kvůli svým politickým a vzdělávacím aktivitám zaměřeným na lidská práva.

Spolupracuje s institucemi jako je Evropská unie, Rada Evropy a Organizace spojených národů na palčivých tématech ochrany uprchlíků a migrantů bez dokumentů v Evropě. V současnosti je generální tajemnicí nevládní organizace zaměřené na životní prostředí mládeže (Youth and Environment Europe) se sídlem v Praze, která se zaměřuje na vzdělávání mladých lidí v otázkách životního prostředí.