Chlapec s radostě zdviženýma rukama sedí na hromadě dříví v lese. / Child with arms raised sitting atop a wooden structure in the forest.
Městská knihovna v Praze – velký sál
Mariánské nám. 1, Praha 1
Tlumočení do českého znakového jazyka (ČZJ) English Friendly

Expertní debata k filmu Neznámou krajinou

S filozofem Adamem Lalákem; moderuje Eva Soukeníková.

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Eva Soukeníková

Moderátorka

Je novinářka. Působí jako politická reportérka Českého rozhlasu a taky jako spolumoderátorka literárního podcastu Lit na Radiu Wave. 
Dřív pracovala pro Seznam Zprávy, Euractiv nebo Refresher. Studovala francouzštinu, literaturu a média.

Dan Vykoukal

Expert

Jsem lektorem v organizaci NaZemi, kde pomáhám rozvíjet kritické a systémové přístupy ve vzdělávání a na Pedagogické fakultě MU podporuju studující v reflexích vlastní praxe a ve schopnosti utvářet bezpečné prostředí. Jsou mi blízké výzvy točící se kolem budování resilience a odolnosti jedinců i komunit, které se snažím podpořit svou prací a zkušeností s prací v sebeřídícím prostředí. Dokončuji sebezkušenostní terapeutický výcvik. V Brně pomáhám druhým opravovat kola v otevřené cyklodílně (Bike Kitchen Brno).

Adam Lalák

Expert

Adam Lalák je filozof, pedagog a výzkumný pracovník v oblasti vzdělávání. Od roku 2019 se výzkumně a koncepčně podílí na projektu ScioŠkoly. Vystudoval filozofii a psychologii na univerzitě v Cambridge, nyní pokračuje v doktorském studiu na univerzitě v Mnichově.