Muži na koních
Kino Pilotů – kinosál A
Donská 168/189, Praha 10

Expertní debata k filmu Závodit s bouří

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Petra Dvořáková

Moderátorka

Petra Dvořáková vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a globální studia na Freiburské univerzitě. Z toulání jihem a nejistotami se pravidelně vrací jako reportérka do Deníku Referendum, kde se věnuje tématům genderu, duševního zdraví, sociálních nerovností či zahraničnímu dění. Reportážemi přispívala i do magazínu Legalizace či do rubriky Dopisy z časopisu Respekt. Má ráda vůni ohně, velbloudy a cesty stopem okrově zbarvenou krajinou. 

Jan Mrkvička

Expert

Jan Mrkvička (46) pracuje v Člověku v tísni dvacet čtyři let. Posledních dvanáct let je ředitelem Humanitární a rozvojové sekce společnosti Člověk v tísni, která v současné době ve dvaceti dvou zemích světa každý rok pomáhá čtyřem milionům lidí. Za jeho vedení sekce narostla desetinásobně, momentálně spravuje ročně přes 5 miliard korun a zaměstnává na dva a půl tisíce lidí. 

Dlouhodobě pobýval na zahraničních misích v Afghánistánu a na východě Srí Lanky. V prostředí ozbrojených konfliktů se tak podílel na vedení humanitárních i rozvojových projektů. Při své práci navštívil desítky rozvojových zemí po celém světě.