Rodina jedoucí v autě. Na zadním sedadle sedí tři děti. Řídí muž, na sedadle spolujezdce je žena, která se dívá ven z okna.
Atlas – malý sál
Ke Štvanici 371/4, Praha 8

Expertní debata k filmu Obtíž

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Veronika Gabrielová

Moderátorka


Veronika Gabrielová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze a sklářství a světelné instalace v Jižní Koreji. Nyní pracuje na pozici communication officer v Humanitární a rozvojové sekci Člověka v tísni. 


Ráda se potápí, hodně čte, kreslí a minulý rok v Mozambiku plavala s plejtvákem obrovským.
 

Jan Šindelář

Expert

Studoval na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovi, se zaměřením na balkánský region a vypořádání s válečnou minulostí. Po studiích pracoval v nevládní organizaci Auto*Mat a podílel se na založení organizace Zachraň jídlo. Zaměřoval se zejména na práci s místními komunitami a procesní řízení.  Od roku 2015 pracoval nejprve s Rozvojovým programem OSN (UNDP) v Kosovu nežli se v roce 2017 přestěhoval původně na “jenom jeden rok” do Afghánistánu. Zde pracoval nejprve s francouzskou neziskovou organizací ACTED a následně opět s UNDP. Po tři roky měl na starosti zejména projekty v oblasti potravinové bezpečnosti a reakci na suchem zasažené oblasti. Od roku 2021 pracuje v Humanitární a rozvojové sekci Člověka v tísni, nejprve na afghánském portfoliu, posléze na misi v Sýrii a momentálně jako zástupce regionálního ředitele pro Afghánistán a Jemen.