Ilustrační obrázek z filmu Nežádoucí
ČZJ (český znakový jazyk)
Městská knihovna v Praze – velký sál, Mariánské nám. 1, Praha 1

Expertní debata k filmu Nežádoucí

S politoložkou Evou Svobodovou a islamoložkou Zorou Hesovou; moderuje Alžběta Medková.

Debatující

Petr Gibas

Expert

Zdeňka Šíp Staňková

Expertka

Zdeňka Šíp Staňková má 3 děti (21, 15 a 4), blog Děti jsou taky lidi a stejnojmenný YouTube kanál. Žije (nejen s dětmi) unschooling, worldschooling, sebeřízené vzdělávání, svobodu, dobrovolnost a vztahy naplněné respektem a úctou. Napsala knihu Děti jsou taky lidi o tom, jak naše dětství ovlivňuje to, kým jsme v dospělosti. Je spoluautorkou dokumentárního filmu Svobodné děti. Propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání (fb skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy) a od roku 2012 se podílela na rozvoji iniciativy SvobodaUčení.cz. Miluje svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu.

Eva Svobodová

Expertka

Eva Svobodová je novinářka a politiložka. V rámci doktorského studia zkoumá francouzskou politiku a její vztah k sekularismu. Několik let působila jako redaktorka publicistiky v Českém Rozhlase na Radiu Wave. Nyní působí na stanici Plus. Píše komentáře o francouzské politice pro deník Právo.

Zora Hesová

Zora Hesová

Expert

Zora Hesová je politoložka, zabývá se ideologickými spory v současnosti a islámem v Evropě. Působí na Filosofické fakultě UK a na Filosofickém Ústavu AV ČR. V současné době vede projekt OliPol, který se zabývá analýzou společenské polarizace a jejích dopadů na vnímání lidských práv a možnostmi deeskalace.

Alé Duarte

Alé Duarte

Expert

Alé Duarte je uznávaný somatický terapeut a lektor s více než třicetiletou praxí v oboru, jehož průkopnická metoda „Sintonizando“ pomohla mnoha lidem porozumět sobě samým a umožnila jim žít plnější a harmoničtější životy. Alé Duarte pracuje s traumatizovanými dětmi a učiteli*kami nebo rodiči dětí s obtížně zvládnutelným chováním, ale také oběťmi přírodních katastrof a občanských konfliktů po celém světě.