Žena se širokým úsměvem sedí v baru a mluví s člověkem za kamerou. / Smiling woman in red top with blurred bar background.
Evald, Národní 28, Praha 1

Komorní debata k filmu Sorry / Not Sorry

Komorní debaty v kině Evald proběhnou formou tzv. open mic – tedy otevřené diskuze mezi diváky*čkami. Mediátorské role se ujmou odborníci*e na dané téma.

S Kristýnou Bělíkovou z organizace Konsent.

Debatující

Filip Pospíšil

Expert

Mgr. Filip Pospíšil, Ph.D. je antropolog, novinář a aktivista v oblasti lidských práv, který se zaměřuje na marginalizované skupiny ve střední Evropě. V posledních letech se podílel zejména na výzkumu, advokacii a kampaních týkajících se migrace, diskriminace evropských Romů a ochrany soukromí a osobních údajů. Od roku 2019 pracuje jako vedoucí oddělení analýz a koncepcí Centra sociálních služeb Praha. Jako pedagog působil na FHS UK, FF ZČU, The Cooper Union for the Advancement of Science and Art, The New School a CET Academic Programs.

Ondřej Horký-Hlucháň

Expert

Ondřej Horký-Hlucháň působí jako výzkumný pracovník na Ústavu mezinárodních vztahů v Praze a vyučuje na Západočeské univerzitě v Plzni. Předmětem jeho odborného zájmu je vládnutí globálního a udržitelného rozvoje, rozvojová spolupráce a gender, regionálně se zaměřuje na Afriku.

Zuzana Uhde

Expertka

Zuzana Uhde je sociální vědkyně. Zaměřuje se na sociální a feministickou teorii a výzkum globálních interakcí. Výzkumně se věnuje tématům transnacionální migrace, hranic a struktuální nespravedlnosti, komodifikaci péče a transnacionální reprodukci, nepodmíněnému základnímu příjmu, se zaměřením na střední Evropu a východní Afriku. Pracuje v oddělení Gender & sociologie Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. V letech 2018–2019 a 2022–2023 byla na výzkumném pobytu na Makerere univerzitě v Ugandě.