Dva rybáři třídí ryby na dřevěném můstku, kolem létají rackové. / Two men untangle fish from a net on a wooden dock, seagulls nearby.
Kino Světozor – velký sál
Vodičkova 41, Praha 1
Indukční smyčka English Friendly

Expertní debata k filmu Rybáři proti proudu

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Petra Dvořáková

Moderátorka

Petra Dvořáková vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a globální studia na Freiburské univerzitě. Z toulání jihem a nejistotami se pravidelně vrací jako reportérka do Deníku Referendum, kde se věnuje tématům genderu, duševního zdraví, sociálních nerovností či zahraničnímu dění. Reportážemi přispívala i do magazínu Legalizace či do rubriky Dopisy z časopisu Respekt. Má ráda vůni ohně, velbloudy a cesty stopem okrově zbarvenou krajinou. 
 

Martin Hříbek

Expert

Martin Hříbek vystudoval etnologii a indologii na FF UK, kde dnes vyučuje bengálštinu, bengálskou literaturu a antropologii Indie. V letech 2000–2004 působil na Katedře sociologie Kalkatské university a v roce 2014 v Ústavu asijských studií na Monash University v Melbourne. Zabývá se hinduistickým rituálem, transnacionálními vazbami mezi Indií a střední Evropou, geopolitickým konstruktem Indo-Pacifiku a ekologií delty Gangy a Brahmaputry.