Projekty

Jeden svět už dávno není jen festival v březnu. Mimo klasických projekcí a debat v kinech po celé České republice, má festival v průběhu roku několik celoročních aktivit, kterým se plně věnuje. Jednou z nich je například platforma Promítej i ty!.

Unikátní databáze s těmi nejlepšími a nejzajímavějšími snímky z festivalu, které může promítat kdykoliv a kdekoliv úplně každý. Dlouhodobě také nabízí konzultační službu věnující se přístupné kultuře Jeden svět pro všechny. V oblasti přístupnosti je Jeden svět průkopníkem mezi kulturními organizacemi a rád se o své neustále se rozvíjející know-how podělí s ostatními subjekty. Festival Jeden svět také probíhá i na půdě evropských institucí v Bruselu.

Promítání filmu večer na zahradě. Diváci sedí u stolečků se svíčkama.

Promítej i ty!

Jeden svět 100× jinak a po celý rok díky Promítej i ty!

V roce 2021 festival představil i online videotéku Jeden svět online, která v průběhu celého roku nabízí ke zhlédnutí vybrané filmy z uplynulých ročníků. Každý se tedy kdykoliv a kdekoliv s připojením na internet může podívat na to nejlepší z lidskoprávních dokumentárních filmů bez ohledu na to, zda se festival zrovna koná, nebo je v jeho okolí veřejná projekce Promítej i ty!. Během festivalu pak do videotéky budou zařazeny i vybrané filmy z aktuálního ročníku.

Číst více

Brusel

Jeden svět v Bruselu

Již čtrnáct let probíhá festival Jeden svět také v Bruselu. Diváci mají možnost shlédnout výběr nejzajímavějších dokumentů promítaných na Jednom světě v Praze. Festival otevírá aktuální lidskoprávní témata na půdě evropských institucí prostřednictvím dokumentárních filmů a následných debat s experty, filmaři a lidskoprávními aktivisty.

sál v kině v Bruselu.
Seniorka u pokladny kupuje vstupenku na film.

Jeden svět pro všechny

Jeden svět pro všechny navzdory překážkám

Přístupnost je pro festival již pátým rokem jedním z klíčových témat. Činíme praktické kroky, abychom festivalové projekce i doprovodný program otevřeli divákům a divačkám s mentálním nebo tělesným postižením, nedoslýchavým, neslyšícím i nevidomým osobám. Filmy v projekcích jsou opatřeny speciálními titulky pro neslyšící a nedoslýchavé, projekční sály jsou vybaveny indukční smyčkou, stále více filmů promítáme s audiopopisem pro slabozraké a nevidomé publikum. Součástí programu jsou i relaxované projekce, na nichž se setkávají diváci a divačky s mentálním postižením, lidé s epilepsií spolu s rodiči doprovázenými malými dětmi.

Číst více