Projekty

Mimo své hlavní aktivity pořádání projekcí a debat v kinech během festivalu v březnu po celé České republice, má Jeden svět v průběhu roku řadu celoročních aktivit, kterým se naplno věnuje. 

Jedním z dlouhodobých projektů je například platforma Promítej i ty!. Unikátní databáze s těmi nejlepšími a nejzajímavějšími snímky z festivalu, které může promítat kdykoliv a kdekoliv úplně každý.

Dlouhodobě také nabízí konzultační službu věnující se přístupné kultuře Jeden svět pro všechny.

V oblasti přístupnosti je Jeden svět průkopníkem mezi kulturními organizacemi a rád se o své neustále se rozvíjející know-how podělí s ostatními subjekty.

Festival Jeden svět také každoročně probíhá i na půdě evropských institucí v Bruselu.

Brusel

Jeden svět v Bruselu

Již čtrnáct let probíhá festival Jeden svět také v Bruselu. Diváci mají možnost shlédnout výběr nejzajímavějších dokumentů promítaných na Jednom světě v Praze. Festival otevírá aktuální lidskoprávní témata na půdě evropských institucí prostřednictvím dokumentárních filmů a následných debat s experty, filmaři a lidskoprávními aktivisty.

Letos navštívilo filmy a debaty v Bruselu během sedmi dní více než 900 diváků a divaček na 8 projekčních místech.

Promítání filmu večer na zahradě. Diváci sedí u stolečků se svíčkama.

Promítej i ty!

Jeden svět 100× jinak a po celý rok díky Promítej i ty!

Promítej i ty! je platforma, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy menšímu i širokému publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Ten vyjedná a zaplatí licence majitelům filmových práv a vy díky tomu můžete všechny dokumenty jednoduše a bez starostí stahovat a promítat, na zahradě sousedům, v letním kině kamarádům nebo třeba v kavárně, knihovně atd. atd., kdekoli komukoli.

Chci promítat!

Jeden svět pro všechny

Jeden svět pro všechny navzdory překážkám

Přístupnost je pro festival již pátým rokem jedním z klíčových témat. Činíme praktické kroky, abychom festivalové projekce i doprovodný program otevřeli divákům a divačkám s mentálním nebo tělesným postižením, nedoslýchavým, neslyšícím i nevidomým osobám.