Petr Kulhavý

Dramaturg festivalu

Vážené divačky a diváci, připravujeme plnohodnotný festival, konečně! Vybrali jsme méně filmů, za to můžeme říct, že každý z nich stojí za vidění. Téměř každý film jsme doplnili o debatu a ke čtyřem filmům i o doprovodný program. Jako sportovce a trenéra mě zajímá...

Číst více

Petr Kulhavý

Dramaturg festivalu

Vážené divačky a diváci,

připravujeme plnohodnotný festival, konečně! Vybrali jsme méně filmů, za to můžeme říct, že každý z nich stojí za vidění. Téměř každý film jsme doplnili o debatu a ke čtyřem filmům i o doprovodný program.

Jako sportovce a trenéra mě zajímá film KAŽDÁ MINUTA ŽIVOTA, představení projektu Bez frází a debata. Zahajovací film MÉ DĚTSTVÍ, MÁ ZEMĚ  doplníme debatou s bývalým velvyslancem Jiřím Balounem a regionálním ředitelem Člověka v tísni pro Blízký východ Tomášem Kocianem. Přijede i člen afghánské komunity, který loni v srpnu prchal ze země.

Těším se na téma Rusko. Dokument ZATRACENÁ PRÁCE je skvěle udělaný „biják“ a hosté, cestovatel Fero Hrabal Krondak a Alexej Kelin, ataman Vševelikého vojska donského v zahraničí jsou nadmíru atraktivní. Čekají nás plusy a mínusy sdílené ekonomiky, fungování institucionální výchovy dětí u nás, odborníci na naši „plastovou“ planetu, Češi stavějící nemocnici v Sindžaru a také skvělý závěrečný film Soudci pod tlakem s hosty: reportérem ČT Miroslavem Karasem a bývalým diplomatem Petr Janyškou.

Za tým Jednoho světa v Ústí nad Orlicí, 

Petr Kulhavý, Hlavní koordinátor 

zavřít