Vendula Doubravská

Hlavní koordinátorka

Vážené divačky a diváci,  festival zpět v kině! Po loňské outdoorové verzi se vracíme pod střechu, do tepla. Hlavní téma letošního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět upozorňuje na porušování lidských práv. Před dvěma lety otřásla planetou i naším festivalem pandemie....

Číst více

Vendula Doubravská

Hlavní koordinátorka

Vážené divačky a diváci, 

festival zpět v kině! Po loňské outdoorové verzi se vracíme pod střechu, do tepla.

Hlavní téma letošního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět upozorňuje na porušování lidských práv. Před dvěma lety otřásla planetou i naším festivalem pandemie. Ve stínu této nečekané aktuálnosti zůstávají události, které otřásají světem lidských práv. 

Například stále trvající tlak a kriminalizace ruské opozice, únosy mladých dívek ve Vietnamu, ale i ohrožení nezávislého soudnictví v Polsku. Jeden svět nemůže stále se zhoršující situaci lidských práv ve světě přehlížet a nepřitáhnout k ní znovu pozornost. 

Nejen díky ročníkovému tématu Cesty svobody, ale hlavně díky aktuální situaci ve světě bych chtěla vypíchnout z našeho programu tyto snímky: 

SOUDCI POD TLAKEM zahájí festival a poukáží na nabourávání demokracie kousek za našimi hranicemi. 

Ve čtvrtek se podíváme na zoubek ruskému režimu snímkem ZATRACENÁ PRÁCE, který je o cenzuře ruské opozice. 

A letos jsme se rozhodli zakončit festival pozitivně s dokumentem BÍLÁ KRYCHLE, protože věříme, že i aktuální dění ve světě bude mít pozitivní budoucnost.

Za tým Jednoho světa v Uherském Hradišti, 

Vendula Doubravská, Hlavní koordinátorka

zavřít