Jeden svět v Bruselu

Letošní ročník festivalu Jeden svět v Bruselu proběhne od 31. května do 4. června 2021 výhradně online.

Diváci po celé Belgii budou mít možnost sledovat online projekce vybraných dokumentů o lidských právech promítaných na festivalu Jeden svět v České republice. Po projekcích budou následovat online diskuse s obránci lidských práv, filmaři, politiky a zástupci mezinárodních neziskových organizací. Tímto způsobem se Jeden svět v Bruselu snaží upozornit na závažné případy porušování lidských práv na poli hlavních evropských institucí.

Jeden svět v Bruselu pořádá Člověk v tísni ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu, Evropským parlamentem a Stálým zastoupením České republiky při EU.

Mezi partnery 14. ročníku festivalu patří Human Rights and Democracy Network, Bozar - Centre for Fine Arts, Velvyslanectví Norského království, Regionální informační centrum OSN, European Partnership for Democracy, European Endowment for Democracy, EUROPEUM, Committee to Protect Journalists, International Federation for Human Rights, Front Line Defenders, Access Now, Human Rights Watch, Center for Reproductive Rights, International Partnership for Human Rights a Human Rights Without Frontiers.

Další partneři z řad nevládních a mezinárodních organizací se budou podílet na konkrétních projekcích a diskusích. 

Festival se se koná pod záštitou stálé zástupkyně ČR při EU Edity Hrdé.

 

Kontakt

Julie Kárová

julie.karova@jedensvet.cz
+420 777 054 206

Vesna Evans

vesna.evans@clovekvtisni.cz
+420 773 776 501