Přístupnost

Kino Svět
Havlíčkova ul. 7, 669 02 Znojmo
 znojmo-kino

Jak se dostat ke kinu? 

Pěšky: Z Mariánského náměstí (kruhový objezd, lid. „z kruháku“) do ulice Havlíčkova, kde na pravé straně stojí jediné znojemské Kino Svět. 

Autobusem: Nejbližší zastávka autobusu je na Mariánském náměstí cca 100 metrů od kina.  

Autem: Nejbližší parkoviště s vyhrazenými místy pro OZP je cca 100 m od kina na rohu Havlíčkovy ulice, Sokolské a ulice J. Palacha.  

Jak se dostat do kina?
Hlavní vstup do kina je z ulice bezbariérový. 
Do předsálí (k sálům) vede šest schodů vybavených schodišťovou plošinou pro vozíčkáře. V případě poruchy jsou k dispozici ližiny a personál kina. 

Jak je kino vybaveno?
Kino disponuje dvěma sály, k oběma vede bezbariérový vstup. 
V malém sále, kde jsou projekce pro veřejnost, je místo pro jednoho až dva diváky na vozíku na úrovni první řady u dveří.
Pokladna se nachází vlevo od hlavního vstupu. 
V předsálí je bezbariérová šatna zdarma a kavárna s obsluhou.
Toalety se nachází v předsálí. Není zde bezbariérové WC.

Jana Alexová

Hlavní koordinátorka

Každý z nás hledá ve svém životě bezpečné místo. Pro někoho je to rodná země, pro jiné třeba rodina nebo přátelé, se kterými se cítí dobře, ať už jsou kdekoli. Může ale takových bezpečných míst být nekonečně mnoho nebo naše životy neustále něco ohrožuje? Kde jsou hranice našich pelíšků a je dobré je někdy překročit? Právě tyto otázky bychom rádi letos ve Znojmě prozkoumali.

Hned v úvodním filmu Bohové z Molenbeeku se podíváme do provařené bruselské čtvrti. Pro někoho je líheň radikálů, pro jiné domov plný zajímavých setkání. Jak vypadá nenávist v podání bílého muže, zase bolestně zjistili v Norsku. V unikátním dokumentu Rekonstrukce Utøyi se vrátíme k jednomu z největší teroristických útoků současnosti. O tom, co naši společnost rozděluje a co spojuje, pak budeme diskutovat po snímku Dobrá změna v Polsku.

Naši bezpečnou blízkost mohou prolomit i nemoci. Ve filmech Začít znovu nebo Láska a prázdná slova prozkoumáme, co nám berou i co nám mohou dát. Hranice samozřejmě můžeme překročit i přímo v realitě. Příběh cesty kolem světa je krásnou ukázkou toho, že přestože žijeme na různých místech a jsme součástí rozličných kultur, je stále řada věcí, které nás spojují. Vesnice plavajících krav zase vypráví úsměvný příběh o malých nedorozuměních ve společně sdíleném světě.

Kromě devíti večerních dokumentů jsme pro vás připravili i zajímavé technologické experimenty. V naší Virtuální zóně čekají zážitky, které se vám vryjí pod kůži. Vyzkoušíte si například, jak se člověk cítí v maniodepresivních stavech nebo třeba při výslechu v totalitní zemi.

V Kině Svět a v Infinity Laser Game aréně si budeme bezpečně blízcí od 19. 3. do 22. 3. 2019.

Autor textu: koordinátor David Grossmann

https://www.znojmocity.cz/
https://www.znojemskabeseda.cz/
https://www.lasergameznojmo.cz/
https://www.rotary2240.org/znojmo/
https://www.vslechovice.cz/