Přístupnost

Divadelní klub
Vrchlického 53
572 01 Polička

policka-dk

Jak se dostat ke kinu? 

Autobusové a vlakové nádrží je od místa vzdálené 750 m.  

Parkoviště: Divadlo má parkování zdarma přímo naproti vchodu do Divadelního klubu. Krátkodobě zastavit se dá i přímo před hlavním vchodem do divadla. 

Jak se dostat do kina? 

Hlavní vstup, bezbariérový, je přímo naproti parkovišti.  

Jak je kino vybaveno? 

První místnost při vstupu hlavním vchodem do Divadelní klubu tvoří pokladna a po levé ruce šatna. Odtud se lítačkami dostanete do restaurace, ze které je bezbariérový přístup jak do kinosálu, tak na toalety.   

Pokladna: ve foyer, pult je ve výšce zhruba 70 cm 

Šatna: není bezbariérová, nachází se po levé straně od vstupu. Dobrovolníci vás obslouží. 

WC: bezbariérové, přístupné přímo z restaurace v Divadelním klubu 

Restaurace: vstup bezbariérový, bar ve výšce asi 140 centimetrů, klasické stolové sezení s židlemi, možnost snadno přizpůsobit pro lidi na invalidním vozíku. 

Sál: volné sezení na židlích, místa pro diváky na vozíku budou zajištěna v první řadě hned u vstupu do sálu. 

Kino není vybaveno indukční smyčkou 

Do sálu je možné přinést si vlastní občerstvení

Marie_Jilkova

Marie Jílková

Koordinátorka festivalu

Milí diváci,

již podeváté vás srdečně zveme do Poličky na festival Jeden svět, který tradičně přináší to nejlepší ze světa dokumentárního filmu s lidsko-právní tématikou.

Festival zahájíme snímkem Anoteho archa, který je příběhem malého ostrovního státu, jehož obyvatele měnící se klima připravuje o domov. Po loňském parném létě s absencí srážek je ale jasné, že klimatické změny se týkají i nás, a především i my sami k nim přispíváme. O vodě, erozi půdy, umírání českých lesů a jak z toho ven budeme hovořit s Danielem Pitkem, který se na své 600 ha zemědělské usedlosti snaží hospodařit v souladu s přírodou. Kromě toho je členem odborné skupiny, která připravuje podklady pro naše zákonodárce v otázkách boje se suchem. Páteční večer bude patřit dokumentu Bratři Okamurovi. Tito tři sourozenci snad nejlépe symbolizují rozdělenost naší společnosti. O tomto fenoménu dnešní doby budeme hovořit s Markem Wollnerem, publicistou, dramaturgem a moderátorem Reportérů ČT. Poslední festivalový den přiblíží krizi ve Venezuele. A to jak prostřednictvím dokumentu Vše v pořádku, tak i díky Lucii Argüellové, která jako koordinátorka latinskoamerického programu v Člověku v tísni Venezuelu i celý region pravidelně navštěvuje.

Těšit se můžete i na pozitivně laděné dokumenty. Těmi jsou třeba poetický snímek Bohové z Molenbeeku či dokument Vesnice plavajících krav vyprávějící o tom, co se stane, když berlínští hipíci dorazí na polský venkov.

Těšíme se na setkání!

https://www.policka.org/
https://www.pardubickykraj.cz/
http://www.pontopolis.cz/
http://www.divadelniklub.cz/