Doprovodný programkoncert

Circus Brothers

19. 03. 2019

Jazz Tibet Club
Sokolská 551/48, Olomouc

workshop

Workshop (nejen) pro seniory – Knihy už nemusíte jenom číst, nechte je promluvit také do svého života

20. 03. 2019

Skautský institut
Dolní nám. 27/38, Olomouc

debata

Workshop a debata: Bariéry života s handicapem

20. 03. 2019

Umělecké centrum UP – Atrium
Univerzitní 225/3, Olomouc

workshop

Workshop výroby domácího prášku na praní a jaru s Udržitelným Palackým

21. 03. 2019

Skautský institut
Dolní nám. 27/38, Olomouc

výstava

Vernisáž výstavy: Nela Britaňáková – Kryštof Ambrůz: Co to tam je?

22. 03. 2019

Galerie XY (Divadlo na cucky)
Dolní nám. 42, Olomouc

 

I letos festival v Olomouci nabídne rozmanitý doprovodný program. Užít si s námi můžete energickou jízdu s kapelou Circus Brothers, naučíte se vyrobit ekologický prášek na praní nebo si vyzkoušíte, jak vypadá život na vozíku. Těšit se tedy můžete na koncert, vernisáž a několik workshopů!

ol-koo

Adéla Hemelíková, Barbora Valová

Hlavní koordinátorky

Festival dokumentárních filmů Jeden svět letos v Olomouci oslaví 20 let. Kromě dlouhé tradice je olomoucký Jeden svět výjimečný i svým konceptem. Festival je od počátku organizovaný prakticky jen studenty, kteří svou práci dělají s velkým odhodláním a nadšením. První roky měl festival jen pár návštěvníků, nyní jej pravidelně navštěvuje více než 2 500 lidí z Olomouce a okolí.

Hlavním tématem letošního ročníku je “Bezpečná blízkost”. Jaká je moje identita? Jaké jsou v dnešním světě jistoty? Kde se nachází hranice bezpečnosti? Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou stále složitější. Nacházíme se v době společenské nestability a klimatických změn. O to více potřebujeme znát svou vlastní identitu, která nám dodá pocit jistoty a bezpečí. Téma “Bezpečná blízkost” odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač jsou jiní, dokáží porozumět a naslouchat.

Vydejte se s námi od 18. do 23. 3. 2019 na cestu za bezpečnou blízkostí. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bod z našeho programu, věříme, že odejdete domů obohaceni o nové poznatky.

Budeme se na Vás těšit!