Přístupnost

Městské kino Sokol
Tyršova 6, Nymburk

nymburk-vstup

Jak se dostat ke kinu?

MHD: Autobusové a hlavní vlakové nádraží je od kina ve vzdálenosti zhruba 600 m, přímo před kinem je pak zastávka MHD „kino“.

Autem: Kino nemá parkoviště vyhrazené pro diváky, nejbližší placená parkoviště jsou na Náměstí Přemyslovců (cca 150m), pod Eliškou (cca 200), neplacené stání je možné v ulici Velké Valy (cca 200m).

Jak se dostat do kina?

Hlavní vstup z Tyršovy ulice, 2x dvoukřídlé dveře – pro vstup diváků na vozíku umístěn nájezd. Foyer a pokladna se nachází vlevo od hlavního vstupu, kavárna Kino Káva je po pravé straně. Vstup do sálu je přímo před hlavním vchodem.

nymburk-foyer

Jak je kino vybaveno?

Pokladna: ve foyer, pult je ve výšce zhruba 90 cm.

WC: po schodech, WC přístupné z foyer (není bezbariérové).

Kavárna Kino Káva: vstup bezbariérový, nízký pult ve výšce cca 100cm, vyvýšený bar ve výšce asi 130 centimetrů, stolky bez podjezdu.

nymburk-sal

V sále jsou vyhrazena 4 místa pro diváky na vozíku, a to v první řadě, bezbariérový vstup do sálu vedlejším vchodem u pokladny.

Kino není vybaveno indukční smyčkou.

Do sálu je možné přinést si občerstvení zakoupené v kavárně.

nymburk-honza-kara

Jan Kára

Hlavní koordinátor

Když jsem loni na zakončení prvního nymburského Jednoho světa slíbil, že letos bude festival o den delší, netušil jsem, že čtyři dny budou stále málo na tolik skvělých filmů, které mohou letos diváci vidět. Vybrali jsme tak ty nejlepší novinky z české scény, obrazově nejatraktivnější filmy ze světa a snímky, u kterých upadne slza na nejednu sedačku. Dohromady jde o čtyři dny nabité kvalitním programem plným hostů, na které se lidé v Nymburce těší, nebo ještě netuší, jak skvělí jsou. Festival se pro zájem místních podniků rozrostl i o malou scénu v nejpopulárnějším Nymburském baru U Strejčka (dokument O Čem sní pankáči) a přidali jsme také odpolední seniorskou projekci dokumentu Bratři Okamurové, ve kterém sobotní diváci uvidí živého politologa a japanologa v jedné osobé, a to lobbistu Lukáše Krause.

Letos se nám společně povedlo rozšířit i organizační tým o další moderátory, tvůrkyně rautů, grafiky a nakoukávače. Debaty k filmům se skvělými hosty tak mohou být každý den.

Tip? Zahájení 3. 4. s mistry České republiky ve Slam Poetry a dokument Kibera, příběh slumu s besedou s jeho kameramanem Petrem Rackem.