Přístupnost

Bio Central (Velký sál a Studio Garsonka)
Tř. Karla IV. 774, Hradec Králové

Jak se dostat ke kinu? 

MHD: přímo u kina je zastávka MHD Kino Centrál dostupná autobusy a trolejbusy (z nádraží – vlakového 2 zastávky, z autobusového terminálu 3 zastávky) – vzdálenost od nádraží je 1 km 

Parkoviště: Parkování je možné přímo před kinem, kde je vyhrazeno jedno místo pro OZP. V případě, že je parkování před kinem plné, je možno využít parkovací dům Katschnerka, ze kterého je to do kina cca 5 minut pěšky (cesta je bezbariérová). 

hk-bio-vestibul

Jak se dostat do kina? 

Hlavní vstup do kina je pasáží ze tř. Karla IV. 
Za prosklenými dveřmi po levé straně je na stěně zvonek pro přivolání obsluhy, která asistuje divákům na vozíku s obsluhou plošiny (20 schodů) pro přístup do dvorany. Odtud diváci pokračují buď do kavárny nebo dvěma prosklenými dveřmi k pokladně kina do foyer. 

hk-bio-vestibul-2

Pokladna: ve foyer, pult je ve výšce 115 cm. 

Vstup do velkého sálu přístupný pro diváky na vozíku je za pokladnou levým vchodem. Plošinu obsluhuje služba na pokladně nebo jiný pracovník kina. 

Druhý promítační prostor: Studio Garsonka, je ve 2. patře – není bezbariérová. Nachází se po pravé straně z pohledu od pokladny.

Upozornění: Vzhledem k velké rozloze kina a nutnosti využít dvě plošiny doporučujeme divákům na vozíku, aby přijeli cca o 10 minut dříve. 

hk-bio-interier

Jak je kino vybaveno? 

V sále je vyhrazeno 1 místo pro diváka na vozíku. Další místa jsou případně vedle 1. a 2. řady nebo před 1. řadou. 

Velký sál je vybaven indukční smyčkou. 

Kino má k dispozici jedny sluchátka pro poslech audiopopisu, který je dostupný u vybraných filmů. Sluchátka doporučujeme rezervovat s předstihem na: info@biocentral.cz

WC: Toalety se nacházejí ve foyer kina. Bezbariérové WC se nachází pouze na pánských toaletách, vlevo za dveřmi. 

Centralbar – kavárna a bar kina: 
Bezbariérový vstup je ze dvorany. Bar se nachází ve výšce asi 130 centimetrů. Sezení je možné i ve dvoraně nebo na zahrádce, se stolky v různých výškách. 

Do sálu je možné přinést občerstvení z Centralbaru v plastových vratných kelímkách nebo v lahvičce. Skleničky brát do kina nelze. 

Šatna: Není k dispozici, oblečení je možné vzít do sálu nebo nechat po domluvě s barmanem v Centralbaru

hk-ilona-aneta

Ilona Machová, Aneta Kohoutová

Hlavní koordinátorka

Je tu zas další, už sedmý Jeden svět v Bio Central a my už od podzimu “špekulujeme” o tom, co nám přinese tentokrát, s jakými tématy budeme pracovat, jaké budou filmy a taky kolik, a jestli správně odhadneme, že budou právě naše diváky zajímat.

A když už to víme, tak zas vymýšlíme, koho pozvat, jaké akce připravit a s kým, a jestli budou na rautu zase lahváče nebo si pro změnu připijeme bublinkama, že jsme to zase zvládli. A pak máme radost a doufáme, že diváci taky.

Tématem letošního ročníku je Bezpečná blízkost.

A vlastně je to letos všechno o vzdálenosti – blízkosti i dalekosti, o tom, co jako blízké nebo vzdálené vnímáme, ale i co považujeme vzdálené nebo blízké jen proto, kolik metrů, kilometrů, uzlů nebo mil to je.

Blízcí stejně jako vzdálení nám mohou být lidé kolem nás, pro někoho je blízko do nejbližšího obchodu, pro jiného je to nepřekonatelná vzdálenost. Jedni se bojí vystrčit paty z domu a druzí zas procestují svět bez jediného mrknutí oka. Zprávy nám denně pod nos servírují události ze vzdálených končin a našinec už ztrácí přehled, co je vlastně blízko a co daleko. A na sociálních sítích je dnes na dosah všechno. Ale taky jen pro někoho. Svět internetu přeci jen nemusí být blízký každému.

My jsme se rozhodli přiblížit se vám, našim divákům, a přiblížit vám i témata, která jsou vám možná vzdálená, ale přece přinášejí něco nového – třeba jen zprostředkovaně, díky filmům, debatám a workshopům, které pro vás chystáme.

Jo a ten první den bude fočus, tak si přijďte s náma “čutnout”.

Těšíme se na vás!

Ilona & Aneta, koordinátorky festivalu

Festival podporuje Statutární město Hradec Králové
Kompletní program najdete na www.biocentral.cz