Vzdálený štěkot psů

The Distant Barking of Dogs
Simon Lereng Wilmont
Denmark, Finland, Sweden | 2017 | 86 min.


Kategorie: Mezinárodní soutěž

Jazyk: Ukrajinsky

Titulky: Anglické, České

Desetiletý Oleh vyrůstá ve vesnici Hnutove na východě Ukrajiny, jen pár stovek metrů od frontové linie. Nedávno přišel o matku a žije jen s babičkou a mladším bratrancem Jurikem.

Na východě Ukrajiny se válčí už téměř čtyři roky. Ze zbídačených měst a vesnic na frontové linii mnozí odešli. Ne každý ale má kam jít. Domem Oleha, Jurika a jejich babičky takřka každou noc otřásají exploze raket a granátů. Všichni musejí být neustále připraveni seběhnout do improvizovaného bunkru ve sklepě. I přes hrůzy, které se dějí okolo, se chlapci s babičkou snaží žít normální životy. Intimní kameře, sledující Oleha během jednoho roku, ovšem neuteče, jaké stopy všudypřítomná válka postupně zanechává na duši desetiletého chlapce.

Simon Lereng Wilmont

Filmografie
2017 - Vzdálený štěkot psů
2014 - Chikara - The Sumo Wrestler's Son
2014 - The Fencing Champion
2012 - Traveling with Mr. T.

Sales

Anne Marie Kürstein
Danish Film Institute
e-mail: kurstein@dfi.dk

Projekce

08. 03. 20:30 Kino 35 Debata Vstupenky
10. 03. 18:00 Lucerna - velký sál Česká premiéra Debata Vstupenky
13. 03. 13:00 Bio OKO Debata Vstupenky

Projekce v regionech

17. 03. 17:30 Plzeň: Moving Station, Koperníkova 574/56, Plzeň
20. 03. 18:00 Brno: BuranTeatr, Kounicova 22, 602 00, Brno
23. 03. 19:00 Český Krumlov: Městské divadlo, Horní Brána 2, Český Krumlov
23. 03. 16:00 Police nad Metují: Kolárovo divadlo, Jiráskova 151, Police nad Metují
23. 03. 21:00 Hradec Králové: Bio Central - Studio Garsonka, Karla IV. 774, Hradec Králové
24. 03. 17:00 Liberec: Experimentální studio – Lidové sady, Lidové sady 425/1, Liberec
25. 03. 17:30 Tábor: Cafe & Gallery MP7 , Žižkovo náměstí 7, Tábor
04. 04. 16:00 Pardubice: Divadlo 29, Svaté Anežky České 29, Pardubice
09. 04. 15:15 Ústí nad Orlicí: Malá scéna, Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí

Další filmy z tematické kategorie Mezinárodní soutěž

Alicia

Alicia

Během tří let se 9letá Alicia změnila. Nejprve byla jen smutná, pak vzpurná a nakonec i agresivní. Co se stane s dětskou duší, která mnoho let marně prahne po lásce a domově?

Hledač min

Hledač min

Fakír Berwarí je legendou v iráckém městě Dahúk. Jeho zbraněmi jsou obyčejný nůž, kleště a nervy z oceli. Nepřáteli pak různé druhy výbušnin.

O otcích a synech

O otcích a synech

Bratři Usáma a Ajmán dospívají rychleji než jiné děti. Jejich otec je totiž džihádista z Fronty an-Nusrá a přeje si, aby i jeho synové brzy bojovali za vznik islámského chalífátu.

Odcházení

Odcházení

"Něžné a tiše dojemné. Odcházení je jako haiku," píší New York Times. Intenzivní práce s lidmi se sebevražednými myšlenkami přivádí zenbuddhistického mnicha k uvědomění, jakou cenu má jeho vlastní život.

Osamělý boj Thomase Reida

Osamělý boj Thomase Reida

Půda, na níž jeho rodina hospodaří více než sto let, má pro irského farmáře Thomase Reida větší hodnotu než jakákoliv suma peněz, za kterou se od něj snaží pozemek vykoupit nadnárodní korporace. A nevzdá se, ani když se proti němu postaví úřady.

Paní přístavu

Paní přístavu

Rázná Číňanka Suzanna Chen přišla do Řecka počátkem 90. let. Její cesta nebyla jednoduchá. Nyní za migrační krize poskytuje pomoc dalším lidem přicházejícím do Evropy.

Rok naděje

Rok naděje

Filipínským klukům, kteří spí na rušných manilských ulicích na rozložených kartonových krabicích, je pouhých třináct nebo čtrnáct let. Přesto už mají za sebou děsivou minulost.

Sestřenice

Sestřenice

Obě přišly o dětství. Rocío a Aldana vyrůstají v Argentině a zdánlivě prožívají běžné strasti a slasti dospívání. V jejich nitru je však propast, kterou budou muset už navždy překračovat.

Vím, že tam jsi

Vím, že tam jsi

Quentin se už roky nachází mezi životem a smrtí bez vyhlídek na zlepšení. Protože lidé ve stavu minimálního vědomí vnímají pozitivní emoce okolí, jeho rodina nepřestává s každodenní péčí.

Vyhnaní

Vyhnaní

Lidé, kteří se vydali přes Mexiko do Spojených států či Kanady za lepšími podmínkami k životu, mají jen malou šanci na úspěch a riskují nepředstavitelné útrapy. Přesto volí raději tuto možnost než jistotu útisku ve svých domovských zemích.

Vzdálený štěkot psů

Vzdálený štěkot psů

Desetiletý Oleh vyrůstá ve vesnici Hnutove na východě Ukrajiny, jen pár stovek metrů od frontové linie. Nedávno přišel o matku a žije jen s babičkou a mladším bratrancem Jurikem.

Za hranicemi možností

Za hranicemi možností

„Ty nejsi lidská bytost, jsi atletka.“ Taková slova slyší gymnastka Rita Mamun od své nemilosrdné vrchní trenérky. Intimní portrét odvrácených stránek sportu odhaluje ruský tréninkový systém, který v honbě za dokonalostí překračuje všechny meze.