Nic se neodpouští

Nothing is Forgiven
Vincent Coen, Guillaume Vandenberghe
Belgium, France, Morocco | 2017 | 62 min.


Kategorie: Eurodrom

Jazyk: Francouzsky

Titulky: Anglické, České

Otřeseni teroristickými útoky v Paříži nejsou jenom rodilí Evropané, ale i ti, kdo do Evropy přišli hledat bezpečné útočiště. Jednou z nich je i rodačka z marocké Casablanky Zineb El Rhazoui.

Zineb se netají svými kritickými názory na islám a náboženství obecně. Za svobodou vyjadřování odešla do Francie, kde se stala sloupkařkou satirického časopisu Charlie Hebdo. Snímek sleduje klíčových pět let jejího života v období 2011 až 2016. V roce 2015 musí Zineb překonat šok ze zavraždění svých kolegů z redakce Charlie Hebdo. V následujících měsících se vyrovnává se životem pod neustálou hrozbou a za masivních bezpečnostních opatření. V této situaci se připravuje i na narození svého dítěte. Navzdory ztrátě iluze o bezpečí uprostřed západní společnosti neslevuje Zineb ze svého odhodlání bojovat proti fanatismu.

Vincent Coen

Filmografie
2017 - Nic se neodpouští

Guillaume Vandenberghe

Filmografie

Sales

Bart Van Langendonck
Savage Film
e-mail: info@savagefilm.be

Projekce

07. 03. 22:00 Atlas - malý sál Vstupenky
10. 03. 13:45 Kino 35 Debata Vstupenky
11. 03. 20:30 Světozor - velký sál Debata Vstupenky

Projekce v regionech

19. 03. 18:00 Olomouc: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc
20. 03. 18:00 Brno: Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 3, Brno
20. 03. 16:00 Opava: Klub ART (Obecní dům), Ostrožná 46, Opava
21. 03. 20:15 České Budějovice: Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, České Budějovice
21. 03. 18:00 Hradec Králové: Bio Central, Karla IV. 774, Hradec Králové
21. 03. 20:30 Brno: Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno
22. 03. 20:00 Plzeň: Moving Station, Koperníkova 574/56, Plzeň
05. 04. 18:00 Ostrava: Cineport, Důl Hlubina, Moravská Ostrava 3369, 702 00, Ostrava
11. 04. 17:00 Ostrava: Klub Atlantik, ul. Československých legií 7, 702 00, Ostrava
14. 04. 20:00 Havlíčkův Brod: Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

Další filmy z tematické kategorie Eurodrom

Brexitannia

Brexitannia

První festivalový dokumentární film týkající se brexitu volí zdánlivě tu nejjednodušší metodu: ptá se obyčejných lidí, proč hlasovali, jak hlasovali, a co pro ně osobně znamená britská identita.

Cizinec v ráji

Cizinec v ráji

Co od Evropy vlastně chcete? Jsme pro vás jen rajská zahrada, jejíž plody můžete ve velkém otrhat? Podobné otázky slýchávají vyčerpaní imigranti, kteří právě překonali moře a připluli k evropským břehům.

Impreza aneb oslava

Impreza aneb oslava

Precizně natočený obraz názorového rozštěpení jedné polské rodiny a zcela osobních dopadů radikálních změn ve společnosti pod vlivem současné silně pravicové polské vlády.

Kandidát: Vzestup Emmanuela Macrona

Kandidát: Vzestup Emmanuela Macrona

Emmanuel Macron je mužem, který nejenže porazil extremistickou kandidátku Marine Le Pen, ale především dokázal otřást desítky let platnými pořádky Francie. Vůbec poprvé se prezidentem země nestal kandidát jedné ze dvou tradičních velkých stran.

Meuthenova strana

Meuthenova strana

Zdánlivě nekonfliktní profesor ekonomie Jörg Meuthen kandiduje do parlamentu za krajně pravicovou stranu Alternativa pro Německo (AfD). Pohled do zákulisí jeho úspěšné kampaně odhaluje pravou tvář muže, který s úsměvem na tváři šíří rasistické nálady ve společnosti.

Nábor pro džihád

Nábor pro džihád

Fanatická ideologie tzv. Islámského státu k sobě přilákala pozornost mnoha mladých Evropanů. Od prvního zaujetí až k jejich rozhodnutí vydat se na bojiště v Sýrii a Iráku je doprovázejí vemlouvaví rádci.

Nic se neodpouští

Nic se neodpouští

Otřeseni teroristickými útoky v Paříži nejsou jenom rodilí Evropané, ale i ti, kdo do Evropy přišli hledat bezpečné útočiště. Jednou z nich je i rodačka z marocké Casablanky Zineb El Rhazoui.

Nové děti z Golzowa

Nové děti z Golzowa

Vesnice Golzow se potýká s nedostatkem mladých lidí stejně jako celý venkov bývalého východního Německa. Tamní starosta má ale plán. Nový přírůstek do školních lavic chce zajistit prostřednictvím rodin ze Sýrie.

Ženy Zlatého úsvitu

Ženy Zlatého úsvitu

Lídři nechvalně známé řecké extremistické strany Zlatý úsvit už 4 roky sedí ve vazbě a čekají na soud. Na scénu vstupují jejich dcery, matky a manželky, aby hnutí udržely při životě.