Trumpoty

Trumped: Inside the Greatest Political Upset of All Time
Ted Bourne, Mary Robertson, Banks Tarver
USA | 2017 | 101 min.


Kategorie: Americana

Jazyk: Anglicky

Titulky: České

Cesta výstředního byznysmena Donalda Trumpa od republikánských primárek až po finální vítězství v celostátních prezidentských volbách. Co stálo za úspěchem muže, kterému na počátku věřil jen málokdo?

Vítězství Donalda J. Trumpa v prezidentských volbách znamenalo pro mnoho lidí nejen v Americe obrovský šok. Film je vytvořen na základě stovek hodin natáčení z celé kampaně, pořízených trojicí amerických televizních novinářů pro oblíbený pořad The Circus. Zkušení reportéři bohatě využívali svůj bezprecedentní přístup ke kandidátovi, a tím dokázali zachytit atmosféru předvolebních mítinků i povyk kolem Trumpových skandálů. Snímek tak přináší unikátní zprávu o zásadní politické změně, ke které před zraky všech docházelo ve Spojených státech, a jedné extravagantní cestě k nečekanému triumfu.

Ted Bourne

Filmografie
2017 - Trumpoty

Mary Robertson

Filmografie
2017 - Trumpoty

Banks Tarver

Filmografie
2017 - Trumpoty

Sales

David Piperni
Cargo Film & Releasing
e-mail: cargoreleasing@gmail.com

Projekce

08. 03. 15:30 Světozor - velký sál Debata Vstupenky
13. 03. 19:00 Lucerna - velký sál Mluvící kino Vstupenky

Projekce v regionech

18. 03. 20:30 Brno: Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 3, Brno
20. 03. 17:30 Plzeň: Moving Station, Koperníkova 574/56, Plzeň
21. 03. 20:30 Hradec Králové: Bio Central, Karla IV. 774, Hradec Králové
23. 03. 21:00 Brno: Moravská galerie v Brně - UMPRUM, Husova 14, Brno
05. 04. 17:30 Pelhřimov: Kino Vesmír, třída Legií 988, Pelhřimov
07. 04. 17:00 Ústí nad Orlicí: Malá scéna, Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí
12. 04. 16:30 Semily: Kino Jitřenka, Tyršova 49, Semily
14. 04. 20:00 Benešov: Městské divadlo Na Poště, Tyršova 163, 256 01 Benešov

Další filmy z tematické kategorie Americana

Čí jsou ulice?

Čí jsou ulice?

Rasové a sociální napětí bublající léta pod povrchem jednou zákonitě vybuchne. Přesně to se stalo v americkém Missouri poté, co zde policista zastřelil neozbrojeného teenagera.

Jedni z nás

Jedni z nás

Komunita amerických ultraortodoxních židů je svázána pevnými náboženskými a rodinnými vazbami a opustit ji je téměř nemožné. Ty, kteří se pro takový krok rozhodnou, čeká tvrdá zkouška odvahy a vytrvalosti.

Na ostří s Tupými noži

Na ostří s Tupými noži

Rodina Dull Knifeových po generace bojovala za práva indiánů v Jižní Dakotě a nepřestala s tím ani v současnosti. Mladý George Dull Knife se v průběhu pěti let postupně stává aktivistou inspirovaným rodinnou historií.

Policejní síla

Policejní síla

Oakland patří mezi americká města s nejhoršími statistikami kriminality. Co vše dělají místní policisté, aby zlepšili pověst města a především pověst svou, která je poznamenaná několika skandály?

Poslední rok

Poslední rok

Baracku Obamovi zbývá do konce úřadu jeden rok. On i celá administrativa Bílého domu napínají všechny síly k zahraniční politice, aby stihli dotáhnout všechny velké úkoly, které si předsevzali splnit.

Pro Akheema

Pro Akheema

Daje je 17 let a právě ji vyhodili ze střední školy. Žije na drsném předměstí St. Louis ve státě Missouri, kde afroamerické teenagery o něco víc než maturita trápí to, zda se dožijí osmnáctin.

Trumpoty

Trumpoty

Cesta výstředního byznysmena Donalda Trumpa od republikánských primárek až po finální vítězství v celostátních prezidentských volbách. Co stálo za úspěchem muže, kterému na počátku věřil jen málokdo?

Voják z ostrova

Voják z ostrova

Mikronéské ostrovy v Pacifiku jsou bohatým zdrojem rekrutů pro armádu USA. Citlivě natočený dokument ukazuje, že zdaleka ne ke všem svým vojákům se Spojené státy chovají stejně.

Země svobodných

Země svobodných

Tři ze čtyř propuštěných vězňů ve Spojených státech se dříve nebo později opět vrátí za mříže. Jaké šance bude mít na svobodě například čtyřicátník Brian?