Pro Akheema

For Akheem
Landon Van Soest, Jeremy Levine
USA | 2017 | 90 min.


Kategorie: Americana

Jazyk: Anglicky

Titulky: České

Daje je 17 let a právě ji vyhodili ze střední školy. Žije na drsném předměstí St. Louis ve státě Missouri, kde afroamerické teenagery o něco víc než maturita trápí to, zda se dožijí osmnáctin.

„Čím tě postřelili – dvaadvacítkou, nebo osmatřicítkou?“ zajímá se dívka o příběh své spolužačky. Přes práh zvláštní školy se soudním dohledem nelze vstoupit bez důkladné osobní kontroly. Pro mnohé dospívající je instituce poslední šancí, jak získat maturitu a s ní vidinu lepšího života. Observační dokument, oceněný na mnoha amerických festivalech, sleduje Daje po dva roky, které ji od závěrečné zkoušky dělí. Její dospělost je testována klasickými starostmi, jako jsou neshody s matkou nebo první láska, ale i mnohem fatálnějšími nástrahami komplikovaného sociálního prostředí, ze kterého pochází. Navíc se v nedalekém předměstí ve Fergusonu zvedá vlna protestů poté, co policista zastřelil 18letého Michaela Browna.

 

Daje Sheldon, hlavní hrdinka filmu Pro Akheema, na konci filmu za nelehké situace úspěšně ukončuje střední školu. Poté, co zvládne přechod na speciální školu pro problémové studenty, potkává velkou lásku, vyrovnává se se střety afroamerické komunity s policií a přichází otevřený konec – narození syna a přijetí na univerzitu. Pokud vás její osud zasáhl, můžete přispět do sbírky určené na její studium. Podpořte Daje, aby si mohla splnit svůj sen a stát se specialistkou na ultrazvuk.

Jeremy Levine

Filmografie
2017 - Pro Ahkeema

Landon Van Soest

Filmografie
2017 - Pro Ahkeema
2010 - Štěstí v neštěstí

Sales

Jeff Truesdell

e-mail: jhtruesdell@hotmail.com

Projekce

06. 03. 22:00 Atlas - malý sál Vstupenky
10. 03. 20:45 Světozor - malý sál Debata Vstupenky
11. 03. 20:30 Kino 35 Česká premiéra Debata Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Americana

Čí jsou ulice?

Čí jsou ulice?

Rasové a sociální napětí bublající léta pod povrchem jednou zákonitě vybuchne. Přesně to se stalo v americkém Missouri poté, co zde policista zastřelil neozbrojeného teenagera.

Jedni z nás

Jedni z nás

Komunita amerických ultraortodoxních židů je svázána pevnými náboženskými a rodinnými vazbami a opustit ji je téměř nemožné. Ty, kteří se pro takový krok rozhodnou, čeká tvrdá zkouška odvahy a vytrvalosti.

Na ostří s Tupými noži

Na ostří s Tupými noži

Rodina Dull Knifeových po generace bojovala za práva indiánů v Jižní Dakotě a nepřestala s tím ani v současnosti. Mladý George Dull Knife se v průběhu pěti let postupně stává aktivistou inspirovaným rodinnou historií.

Policejní síla

Policejní síla

Oakland patří mezi americká města s nejhoršími statistikami kriminality. Co vše dělají místní policisté, aby zlepšili pověst města a především pověst svou, která je poznamenaná několika skandály?

Poslední rok

Poslední rok

Baracku Obamovi zbývá do konce úřadu jeden rok. On i celá administrativa Bílého domu napínají všechny síly k zahraniční politice, aby stihli dotáhnout všechny velké úkoly, které si předsevzali splnit.

Pro Akheema

Pro Akheema

Daje je 17 let a právě ji vyhodili ze střední školy. Žije na drsném předměstí St. Louis ve státě Missouri, kde afroamerické teenagery o něco víc než maturita trápí to, zda se dožijí osmnáctin.

Trumpoty

Trumpoty

Cesta výstředního byznysmena Donalda Trumpa od republikánských primárek až po finální vítězství v celostátních prezidentských volbách. Co stálo za úspěchem muže, kterému na počátku věřil jen málokdo?

Voják z ostrova

Voják z ostrova

Mikronéské ostrovy v Pacifiku jsou bohatým zdrojem rekrutů pro armádu USA. Citlivě natočený dokument ukazuje, že zdaleka ne ke všem svým vojákům se Spojené státy chovají stejně.

Země svobodných

Země svobodných

Tři ze čtyř propuštěných vězňů ve Spojených státech se dříve nebo později opět vrátí za mříže. Jaké šance bude mít na svobodě například čtyřicátník Brian?