Poděkování



ZÁŠTITY

Lubomír Zaorálek
Ministr zahraničí České republiky

Tomáš Petříček
Ministr zahraničí České republiky

Zdeněk Hřib
Primátor hl. m. Prahy

SPOLUPOŘADATEL

Ministerstvo kultury ČR: Lenka Holubová Mikolášová, Klára Málková

GENERÁLNÍ PARTNER

Nadační fond AVAST: Jarmila Baudišová, Libuše Tomolová, Martina Břeňová, Irena Setikovská Kateřina Hálová

HLAVNÍ PARTNER

Zátiší Group: Sanjiv Suri, Alena Větrovcová

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI

Státní fond kinematografie: Helena Bezděk Fraňková, Soňa Košťálková Hlavní město Praha: Hana Třeštíková, František Cipro, Martin Churavý, Alexandra Hannibalová Kreativní Evropa – MEDIA: Daniela Staníková Evropský parlament: Ivan Mikulic Ministerstvo zahraničních věcí: Pavel Hrnčíř Samohýl group a. s.: Lucie Samohýlová Bageterie Boulevard: Petr Cichoň, Marek Picek, Martina Hájková

TECHNICKÝ PARTNER A VR PARTNER

ALZA: Lucie Holubová Krajcová

ČESTNÝ PARTNER

LMC: Tomáš Ervín Dombrovský

PARTNEŘI

Filmprint: Jakub Sitár FedEx: Michaela Fořtová, Kateřina Kašparová, Martin Krikava TCC online: Marcela Suková, Jan Šeliga Brainz: Robin Pultera, Julie Šislerová Biofilms: Klára Votrubová Institut dokumentárního filmu: Zdeněk Blaha, Barbora Kousalová, Anna Kaslová, Veronika Zýková, Walter Nagy

VELVYSLANECTVÍ A KULTURNÍ INSTITUCE

Velvyslanectví Spojených států amerických: J. E. p. Stephen King, Tomáš Knaibl Heinrich-Böll-Stiftung Praha: Eva van de Rakt, Klára Schovánková British Council Praha: Denise Waddingham, Marta Brichová Velvyslanectví Nizozemského království: J. E. p. Kees J. R. Klompenhouwer, Lada Faldynová Rakouské kulturní fórum v Praze: Andreas Schmidinger, Alexander Grubmayer, Sarah Polewsky Vlámské zastoupení v České republice: Koen Haverbeke, Andrea Bednářová Francouzský institut: Luc Lévy, Fanette Escallier, Anna Miteran Velvyslanectví Kanady: J. E. pí Ayesha Patricia Rekhi, Kim Cowan, Michael Vlček Goethe-Institut Prague: Angelika Ridder, Luisa Rath, Klára Arpa Velvyslanectví Švédska: J. E. pí Viktoria Li, Martin Severýn Velvyslanectví Dánského království: J. E. p. Ole Frijs-Madsen, Veronika Trojanová Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky: Petra Levrincová, Kristýna Andrlová, Šimona Dostálová Italský kulturní institut Praha: Alberta Lai Polský institut v Praze: Maciej Ruczaj, Jitka Rohanová Slovenský institut v Praze: Vladimír Valovič, Mária Kokindová Velvyslanectví Norského království v  Praze: Robert Kvile, Helena Ganická Velvyslanectví Švýcarské konfederace: J.E. p. Dominik Furgler, Jana Kuhnová Česká centra: Jana Polívková

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

Česká televize: Petr Dvořák, Jana Kozojedová, Jaroslav Fiala

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

Český rozhlas: René Zavoral, Andrea Filičková, Barbora Šichanová, Eliška Černá

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Aktuálně.cz: Pavla Majerová, Josef Pazderka ČSFD: Barbora Kosařová Radio 1: Lenka Wienerová Voxpot: Vojtěch Boháč Aneta Václavíková A2 kulturní čtrnáctideník a A2larm.cz: Kristýna Břečková, Jan Bělíček Týdeník Respekt: Pavel Volčík, Martin Bohata Radio Free Europe / Radio Liberty: Jana Hokůvová The Student Times: Anna Rousková Deník E15: Gabriela Martinčeková Sedmá generace: Simona Horká Cinepur: Vítězslav Chovanec Heroine: Anna Urbanová Modern Times Review: Steve Rickinson, Truls Lie DOK.REVUE: Zuzana Kopáčová, Kamila Boháčková Nový prostor: Jan Štěpánek Current Media: Daniel Horák

JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH PODPORUJÍ

Dárci sbírky Lepší škola pro všechny, Nadační fond AVAST, Jan Barta, Dušan Šenkypl, David Holý, Hana Dvořáková, Ondřej Fryc, Libor Winkler

JEDEN SVĚT V BRUSELU ZAŠTÍTIL

Stálý představitel ČR při EU: Jakub Dürr

JEDEN SVĚT V BRUSELU PODPOŘILI

Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii: Jakub Dürr, Simona Drahoňovská České centrum v Bruselu: Jitka Pánek Jurková, Eva Petráková Ministerstvo zahraničních věcí ČR: Pavel Hrnčíř, Jana Lišková Evropský parlament: Human Rights Action Unit Bozar – Centre for Fine Arts: Juliette Duret House of European History: Blandine Smilansky Human Rights and Democracy Network; Velvyslanectví Norského království v Bruselu: Lise Leifsdatter Træland Informační centrum OSN (UNRIC): Karen Davies Pražský dům: Lucie Čadilová

KREATIVNÍ KAMPAŇ

vizuální kampaň: Studio MT art director: Matyáš Trnka autoři: Matyáš Trnka, Matěj Růžička storyboard a anim. supervize: Jan Saska animace: Aliona Baranova voiceover: Adélka Kodešová hudba: Jiří Saska mix zvuku: Viktor Ekrt DTP: Matěj Růžička, Lenka Kohoutová web design a online mat.: Lukáš Franz

FESTIVALOVÁ DATABÁZE

StarBase: Pavel Kalenda

FESTIVALOVÁ MÍSTA

Kino Atlas: Ondřej Trantina Bio OKO: David Beránek, Hedvika Maternová Kino Evald: Ondřej Trantina Kino 35, Francouzský institut: Martina Hřibová Kino Ponrepo: David Havas, Petr Soukup Kino Lucerna: Bedřich Němec, Filip Schauer Městská knihovna: Vít Zapletal Kino Světozor: Petr Jirásek, Prokop Jeníček, Marian Plieštik DOX: Michal Kučerák, Michaela Šilpochová, Lucie Špačková Tibet Open House: Jiří Zeman

PODPOŘILI

O2: Marie Mališková Langhans – Centrum Člověka v tísni: Tereza Cimoradská, Mária Holbová Opero: Pavel Přikryl Free Cinema: Alexandra Lipovská, Jiří Forejt AZ Translations: Andrea Svobodová, Lenka Jiroutová Joinmusic, s. r. o.: Michal Glončák AV kongres, s. r. o.: Antonín Vrba Sokino: Viera Kotulánová Meteodomečky: Martin Fouček Limo GANG: Richard Choleva, Veronika Kellnerová Vinohradský pivovar: Jan Korselt, Zuzana Casadová BB Cidre: Pavel Brabec, Radim Burkoň Vinotéka Vínečko: Tomáš Ventruba Party nábytek: Eva Havlíková Active Travel: Jiří Reinberger Orbix: Martina Hrnčířová, Tomáš Holý Pohoda, o. p. s., a Kavárna Bílá vrána: Zoran Dukić, Barbora Chomátová NFCP: Tomáš Urban Gringo grafická dílna a Prostor 39: Vítek Havlíček Rozhlasová a televizní laboratoř UK FSV: Jan Peml WD LUX, s. r. o.: František Dámec Swim: Matěj Halaš Attendu: Milan Worsch Soundsquare: Pavel Rejholec, Radim Janeš, Alice Hurychová, Petr Šoupa, Jakub Sláma Rail Reklam: Jana Baborová Plus Production: Jaroslav Černoch MF reklama Praha: Daniel Toman JCDecaux: František Vošahlík EKO-KOM: Petr Kuhn Univerzita Karlova: Tereza Krobová, Olga Lomová FAMU: Zdeněk Holý, Alice Růžičková ČVUT: Eva Kokešová, Ladislav Lašek Kokoza: Johana Kuličová, Michal Plundra, Jana Kožnarová Konsent: Tereza Králová Zachraň jídlo: Anna Strejcová, Tereza Havlínková Bieno: Bára Týcová, Michal Křivohlávek; Zdeněk Růžička, Miloš Hroch, Martina Novotná, Ilona Machová, Zdeněk Chaloupka

JEDEN SVĚT PRO VŠECHNY

SONS, z.s.: Marek Salaba, Jan Šnyrych, Zdeněk Bajtl Asistence, o. p. s.: Marie Palečková, Olga Bierhanzlová Fosa, o.p.s.: Jiří Ratiger, Marek Pokorný Deaf Friendly: Kateřina Pešková, Dana Prellová; Jan Wirth Nadační fond Mathilda: Luboš Krapka Trnka, n.o.: Karol Trnka Studio Pokrok: Inna Levian; Zuzana Stivínová, Matěj Jungwirth, Ivan Kačur, Nicole Fryčova, Vojtěch Polák

FESTIVAL BY SE NEOBEŠEL BEZ POMOCI TĚCHTO LIDÍ A ORGANIZACÍ

Hana Kulhánková, Igor Blaževič, Kateřina Besserová, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97: Jakub Doležal AČFK: Radana Korená, Jan Jílek Národní divadlo: Josef Svoboda; Mariana Novotná, Linda Bartošová, Šimon Holý, Sára Vondrášková

a všech našich dobrovolnic a dobrovolníků!