Chlapec se smutným výrazem hledí na zem, za ním v pozadí dívka. / Young person with wet hair, focused gaze, another person in background.
Kino Světozor – malý sál
Vodičkova 41, Praha 1

Expertní debata k filmu Alemania

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Martina Lupínková

Moderátorka

Martina Lupínková překládá, edituje a píše. Je autorkou umělecko-dokumentární knihy Toho dna se dotýkám už málo: Životní příběhy za poruchami příjmu potravy (2022, wo-men) o křehkosti i odolnosti lidské duše. K tématu PPP příležitostně přednáší. Ve své literární tvorbě se věnuje ženské zkušenosti, duševnímu zdraví a každodennosti. Pracuje na Jednom světě jako koordinátorka a editorka festivalového katalogu.

Barbora Pšenicová

Barbora Pšenicová

Expertka

Vyvíjela novou podobu nízkoprahových zařízení pro děti a mladé lidi, realizovala pilotní vzdělávání žen ze sexbyznysu. Odborně zaštiťovala multidisciplinární týmy ve školách, které jsou pilotem projektu iKAP II. Spolupracovala s organizacemi Rozkoš bez Rizika, Proxima Sociale, LaStrada Česká republika, Dům tří přání, ImpactHub a mnoha dalšími. Věnuje se především inovacím v oblasti služeb a lidských práv a obdivuje teorie systémového designu. Je ředitelkou neziskové organizace Nevypusť duši.