Osoba s tetováním na prstech si zakrývá obličej rukama. / Person with tattooed hands covering eyes, showing rings and detailed ink.
Atlas – velký sál, Ke Štvanici 371/4, Praha 8

Expertní debata k filmu Dvojí kolonizace

Debatující

Michaela Pixová

Michaela Pixová

Expertka

Michaela Pixová je kritická sociální geografka působící na univerzitě BOKU ve Vídni a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Ve svém výzkumu vychází z tradice kritické sociální teorie, která se zaměřuje na kritiku ekonomických struktur a třídních vztahů, nerovností, útlaků a ekologické krize a jejich konkrétní podoby v kontextu patriarchálního a koloniálního systému založeného na nadvládě mužů a západního světa. 

Petra Dvořáková

Expertka

Petra Dvořáková vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě, nyní dokončuje magisterský program Globální studia na Univerzitě Alberta-Ludvíka ve Freiburgu. V roce 2017 nastoupila jako reportérka do Deníku Referendum, kde se věnovala tématům sexbyznysu, duševního zdraví, menšin, genderu, nebo sociální spravedlnosti. Za reportáž o migrantkách v německém sexbyznysu byla v roce 2022 nominovaná na Česko-německou novinářskou cenu. Externě přispívala i do magazínu Legalizace, občas píše dopisy pro Respekt. Nejvíce ji baví toulat se jižními krajinami, hovořit s lidmi a číst.