Jeden svět

Výzva

Jeden svět uzavírá přihlášky na rok 2024

Do 1. 11. můžete přihlašovat své filmy do soutěže mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět

Cena za nejlepší film

Apolonia, Apolonia

Mezinárodní porota festivalu Jeden svět uděluje cenu za nejlepší film epickému počinu, který se ocitá za hranicemi dokumentárního portrétu, činí tak mistrně a s přirozenou lehkostí a je oslavou nutkavé potřeby tvořit bez ohledu na překážky. Cenu získává film Apolonia, Apolonia režisérky Ley Glob.

Poroty

Porota Mezinárodní soutěže

Porota Mezinárodní soutěže uděluje dvě ceny v kategorii Mezinárodní soutěž: Cenu poroty Mezinárodní soutěže za režii a Cenu poroty Mezinárodní soutěže za nejlepší film. V porotě zasedají přední kurátorka filmových festivalů Caroline Libresco, filmař a zakladatel B2B doc Alex Širjajev a filmař Simon Lereng Wilmont.

Číst více

Program

Poroty a ceny

Jeden svět pro letošní ročník přináší 8 filmových cen. Novinkou letošního roku je Divácká cena Nadačního fondu Abakus za mimořádnou debatu a Cena Jednoho světa interaktivně za VR projekt.

Impakt

Zapojte se a pomozte!

Není nic horšího než chtít pomoci a nemít možnost jak. ShareDoc umožňuje divákům a divačkám překonat tento pocit bezmoci tím, že okamžitě začnou jednat a podpoří protagonisty*ky filmů nebo přispějí ke zlepšení situace, o které filmy vypovídají. Skrze tuto iniciativu můžete přímo podpořit následujících pět filmů na 25. ročníku festivalu Jeden svět: Mladí Rusové na útěku, Wanibik: Lidé na prahu své země, Na okraji, SK Lotus, Doggies, do toho!

Číst více
Muž drží transparent s nápisem. Jsem proti válce na Ukrajině.

Přístupný festival

Přístupnost je pro festival již pátým rokem jedním z klíčových témat. Právo na přístup ke kultuře považujeme za základní lidské právo a snažíme se otevřít festival všem, pro něž může být běžná návštěva kina ztížená, či dokonce nemožná.

ČZJ

O festivalu Jeden svět

Věříme, že vás zajímají ožehavé problémy, které se aktuálně řeší doma i ve světě: zda mají lidé všude stejná práva i jak se lidská práva porušují.