Budoucnost volá

Kategorie Budoucnost volá je plná snímků, které zhmotňují naše současné představy o budoucnosti nebo ukazují vize světů, ve kterých se za chvíli možná všichni ocitneme. 

Film Máte zakázku se zaměřuje na neviditelnou lidskou sílu, která pohání kolečka zakázkové ekonomiky a přináší prostřednictvím aplikací miliardy do kapes Amazonu nebo Uberu. Vyhledávač lásky se zase obrací k seznamovacím aplikacím. Newyorští občané v době lockdownů listují nabídkami a my s nimi objevujeme portréty lidí, kteří jim mohou přinést věčnou lásku stejně tak dobře jako zklamání. Kde ubytovat enormně se zvětšující světovou populaci? Architekt Winy Maas ve filmu Architektura zítřka vidí řešení v zahuštění měst, ovšem ne po zemi, ale do nebes, prostřednictvím mrakodrapů, které jsou plné zeleně a míst ke komunitnímu setkávání. 

Noří se svět do nekonečných válek jen kvůli touze nenasytných mužů po moci? Hybridní dokument Za dvě dvanáct nahlíží do vlády složené výhradně z žen, které uprostřed odzbrojování čelí jaderné hrozbě. Snímek Konečně věční posouvá představy o budoucnosti do hmatatelnější roviny a ukazuje konkrétní způsoby prodloužení lidského života. Je libo omlazování buněk, kryogeniku nebo upload mysli do cloudu? Jak budou naše životy vypadat, když uposlechneme volání budoucnosti a ponoříme se plně do jejích možností? 

Portrét dvou mladých žen. První blondýna, druhá za ní tmavovlasá, obě něco říkají.

Filmy z kategorie Budoucnost volá

Další tematické kategorie