Je to můj bratr

He's My Brother

Česká premiéra

Jaké je žít s bratrem, který je nevidomý a neslyšící a svět kolem sebe vnímá jen skrze hmat, čich a chuť? A jak se smířit s tím, že za někoho nesete celoživotní odpovědnost?

Intimní pohled do jedné dánské rodiny očima mladé Christine, která pomáhá pečovat o svého staršího bratra Petera. Ten je plně závislý na neustálé asistenci rodiny. Celoživotní péče o syna se vzácnou kombinací postižení, pro nějž ani v dánském sociálním systému neexistují plně funkční podpůrné struktury, se podepisuje především na matce. Christine se zatím pokouší vyrovnat s představami možné budoucnosti a toho, co to znamená žít denně v těsné blízkosti bratra. Peterův skrytý svět bez obrazů a zvuků, který film působivě zprostředkovává, je i díky matce a sestře plný podnětů a radostných momentů. Zároveň ale pro všechny zůstává nelehkou výzvou.

Impact

Ústřední postava dokumentu Je to můj bratr je nejen nevidomá a neslyšící, ale navíc má i lehkou formu autismu. NAUTIS (Národní ústav pro autismus) lidem s tímto onemocněním pomáhá v českém kontextu již od roku 2003. Organizaci, která si stanovuje za cíl pomáhat jak jednotlivým lidem s autismem, tak jejich rodinám, můžete podpořit jako dobrovolníci, finančním či věcným darem, ale i dalšími způsoby. https://nautis.cz/cz/chci-darovat

Vaše hodnocení

O filmu

Dánsko, Norsko
2021 / 75 min.

Režie
Cille Hannibal, Christine Hanberg

Jazyk
dánsky

Titulky
České, Anglické

Režie

Cille Hannibal

Cille Hannibal

2021 - He's My Brother
2018 - The Night We Fell
2013 - 2.7
Christine Hanberg

Christine Hanberg

2021 - He's My Brother

Projekce

24. 3.
18:00 h
Praha: Bio Oko
ČZJ tlumočení Popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé
Debata
Mgr. Karolína Veselá, terénní sociální pracovnice LORM Praha
Mgr. Václav Skalický DiS, terénní sociální pracovník LORM Praha a Liberec
Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.
27. 3.
20:30 h
Praha: Atlas MS
Popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé

Další filmy z tematické kategorie Pečovat a chránit