Gogo

(Gogo)

Priscille je 94 let. Má 3 děti, 22 vnuků a 54 pravnoučat. A před čtyřmi lety nastoupila do základní školy, aby se konečně naučila číst a psát.

Priscille neřekne nikdo jinak než Gogo. V dětství se musela podřídit vůli svého otce a místo chození do školy se starat o jejich malé hospodářství. Poté, co ve stáří s hrůzou zjistí, že její pravnuci nechtějí už ve studiu pokračovat, rozhodne se jim jít příkladem a do školy začne chodit spolu s nimi. Její přítomnost ve třídě je všemi vítaná, stejně jako její bohaté životní zkušenosti. Po pár letech se jí však začne zhoršovat zrak a Gogo je vystavena důležitým zkouškám. Pohádkově laděný snímek přináší příběh ženy žijící svůj život s přesvědčením, že vzdělání je největším bohatstvím člověka, ženy, která se stala zosobněním hesla, že nikdy není pozdě.

O filmu

Režie: Pascal Plisson
Francie
2020 | 87 min.

Jazyk: Anglicky, Svahilsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Přehrát online

Kategorie

Stáří vpřed!

Režie

Pascal Plisson

Filmografie
2020 - Gogo
2015 - Le grand jour
2013 - Sur le chemin de l'école

Pascal Plisson

Další filmy z tematické kategorie Stáří vpřed!

100+

100+

Radost z každého prožitého dne a trojmístná číslovka v kolonce věk. To spojuje hlavní protagonisty a protagonistky příběhu o poznání, že každá životní etapa má své krásy.

Gogo

Gogo

Priscille je 94 let. Má 3 děti, 22 vnuků a 54 pravnoučat. A před čtyřmi lety nastoupila do základní školy, aby se konečně naučila číst a psát.

Nenapravitelný

Nenapravitelný

Jak se dá po půl století ve vězení vrátit do společnosti, když je člověku sedmdesát let? Bankovní lupič Alberto Maron se o to chce pokusit. 

Pořád mě bereš

Pořád mě bereš

Šest příběhů z Finska o lásce, stáří, intimitě, oddanosti, opouštění, naději a karaoke.

Tajný agent

Tajný agent

Podivný novinový inzerát nabízí práci zájemcům ve věku 80—90 let. Anonce je lakonická, ale zdá se, že půjde o špionážní misi. Místo určení: domov důchodců. Diskrétnost podmínkou! 

Táta na odpočinku

Táta na odpočinku

Že si lze plnit sny v každém věku, dokazuje portrét Jacquesa, sedmdesátiletého otce dokumentaristky Pauline Horovitz. Respektovaný lékař po odchodu do důchodu vystoupí z komfortní zóny a zahraje si třeba i v čínském trháku.

Zbylo nám jen slunce

Zbylo nám jen slunce

Mateo se narodil uprostřed pralesů v Paraguayi jako člen kmene Ayoreů. S pokročilým věkem cítí potřebu uchovat jedinečné dědictví svého národa a předat jej dalším generacím.