Nenapravitelný

(Uncertain freedom: the story of A.)

Jak se dá po půl století ve vězení vrátit do společnosti, když je člověku sedmdesát let? Bankovní lupič Alberto Maron se o to chce pokusit. 

Skoro padesát let jeho života je spojeno s útěky, protesty a přestupky. Ani dnes Alberto nepřipomíná rezignovanou figuru – zůstává v něm kus netrpělivosti i dětinské hrdosti na všechna překročení pravidel systému, jichž se dopustil. Nepůsobí jako zlý člověk, ale představit si ho jako funkční součást společnosti není snadné. Přesto když se Alberto konečně dostává na svobodu, jeho plánem je usadit se. Italský dokumentarista Manuel Coser přemítá, jestli má Alberto šanci najít klid, nebo ho nevyhnutelně čeká recidiva. Černobílý snímek nepokládá jasně artikulované otázky a nenabízí konkrétní odpovědi. Pouze sleduje jednu nekonformní osobnost, jak se i v pokročilém věku snaží najít svoje místo ve světě.

O filmu

Režie: Manuel Coser
Itálie
2021 | 72 min.

Jazyk: Italsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Světová premiéra

Přehrát online

Kategorie

Stáří vpřed!

Režie

Manuel Coser

Filmografie
2021 - Uncertain freedom: the story of A.

Manuel Coser

Další filmy z tematické kategorie Stáří vpřed!

100+

100+

Radost z každého prožitého dne a trojmístná číslovka v kolonce věk. To spojuje hlavní protagonisty a protagonistky příběhu o poznání, že každá životní etapa má své krásy.

Gogo

Gogo

Priscille je 94 let. Má 3 děti, 22 vnuků a 54 pravnoučat. A před čtyřmi lety nastoupila do základní školy, aby se konečně naučila číst a psát.

Nenapravitelný

Nenapravitelný

Jak se dá po půl století ve vězení vrátit do společnosti, když je člověku sedmdesát let? Bankovní lupič Alberto Maron se o to chce pokusit. 

Pořád mě bereš

Pořád mě bereš

Šest příběhů z Finska o lásce, stáří, intimitě, oddanosti, opouštění, naději a karaoke.

Tajný agent

Tajný agent

Podivný novinový inzerát nabízí práci zájemcům ve věku 80—90 let. Anonce je lakonická, ale zdá se, že půjde o špionážní misi. Místo určení: domov důchodců. Diskrétnost podmínkou! 

Táta na odpočinku

Táta na odpočinku

Že si lze plnit sny v každém věku, dokazuje portrét Jacquesa, sedmdesátiletého otce dokumentaristky Pauline Horovitz. Respektovaný lékař po odchodu do důchodu vystoupí z komfortní zóny a zahraje si třeba i v čínském trháku.

Zbylo nám jen slunce

Zbylo nám jen slunce

Mateo se narodil uprostřed pralesů v Paraguayi jako člen kmene Ayoreů. S pokročilým věkem cítí potřebu uchovat jedinečné dědictví svého národa a předat jej dalším generacím.