Poslední dny léta

(Last Days of Summer)

Sonda do každodennosti a sexuálního života party mladých Varšavanů, kteří vstoupili do dospělosti bez pevné půdy pod nohama.

Rodiče měli v jejich věku svůj život již vyřešený, oni se marně snaží přijít na to, co s ním udělat. Tamara chodí s praktikujícím katolíkem, aniž by s ním sdílela jeho oddanost víře, Sierzput se snaží udržet svou přítelkyni, které vadí jeho zničující alkoholové eskapády, umělecky založená Ponek své partnery v rychlém sledu střídá. Dokument s chápavou vytrvalostí sleduje kouzlo okamžiku i chvíle prázdnoty, vtipnost i trapnost každodenního života. Polská společnost se může na první pohled jevit konzervativněji než ta česká, mladí lidé v ní ale nakonec čelí stejným výzvám a životním otázkám jako u nás. Tvůrcům tohoto observačního dokumentu se civilním a neokázalým způsobem podařilo zaznamenat univerzální nejistotu při hledání partnerské intimity, která může být povědomá komukoliv.

O filmu

Režie: Karl Forchhammer
Dánsko
2020 | 55 min.

Jazyk: Polsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Česká premiéra

Přehrát online

Režie

Karl Forchhammer

Filmografie
2020 - Last Days of Summer
2019 - Ravens
2015 - What to Do While Trains Pass By

Karl Forchhammer

Další filmy z tematické kategorie Sex náš vezdejší

Anny

Anny

Nový časosběrný snímek Heleny Třeštíkové zachycuje šestnáct let v životě Anny, která si ve čtyřiceti šesti letech začne přivydělávat jako pouliční prostitutka.

Linka 137

Linka 137

V Argentině je každých třicet hodin zavražděna jedna žena a tisíce dalších čelí sexuálnímu násilí a dalším šokujícím brutalitám za zdmi vlastních domovů. Pro mnohé z nich je spásou telefonní linka 137 – jediná linka, která pomáhá obětem domácího násilí v krizových situacích. 

Matky

Matky

Marocké ženy, které otěhotní mimo manželství, jsou vystaveny společenskému odsouzení. Pomocnou ruku v zoufalé situaci nacházejí v organizaci podporující svobodné matky.

Miluj bližní svou

Miluj bližní svou

Uprostřed pravidly svázaného světa chorvatské katolické církve se do sebe zamilují dvě řádové sestry. Intimní zpověď Marity a Fani odhaluje zneužívání uvnitř církve, zborcené ideály i nelehkou osobní cestu k pochopení, lásce a k sobě samým.

Moje tělo

Moje tělo

Intimita jako způsob učení. Tělesné postižení Claudii komplikuje společenský i sexuální život. Pod vedením sexuálního asistenta začíná svobodomyslně objevovat cestu ke svému tělu.

Neviditelná

Neviditelná

Porod patří mezi nejzásadnější okamžiky v životě ženy. Kvůli nevhodnému přístupu lékařů se však může snadno změnit v traumatizující záležitost, která zanechává jizvy na těle i duši.

Poslední dny léta

Poslední dny léta

Sonda do každodennosti a sexuálního života party mladých Varšavanů, kteří vstoupili do dospělosti bez pevné půdy pod nohama.